DARWIN V KOMEDII, SMÍCH ŠÍLENSTVÍ V ROKOKU A PF 2022!

DARWIN V KOMEDII, SMÍCH ŠÍLENSTVÍ V ROKOKU A PF 2022!

V novém čísle našeho časopisu se můžete těšit na rozhovor s režisérkou nové inscenace Galapágy Julií Rázusovou. Vyzpovídala jí šéfredaktorka Lenka Dombrovská.
Inscenaci Galapágy jako groteskní vizi budoucnosti Kurta Vonneguta na pozadí evoluční teorie Charlese Darwina se věnuje také přírodovědecký článek od Karla Stibrala.

Avantgardní díla spisovatele Petra Weisse popsala ve svém textu Alena Zelená. Už v březnu v divadle Rokoko uvedeme Weissovu inscenaci Marat + Sade čili pronásledování a zavraždění Jeana-Paula Marata provedené divadelním souborem blázince v Charentonu za řízení Markýze de Sade v režii Vladimíra Morávka. Podrobněji se o dvou hlavních postavách (J. P. Marata a Markýze de Sade) dočtete také v eseji Jana Motala.

Na stranách 16 a 17 najdete unikátní plakát Dorothey Hofmeisterové.

Archiv tentokrát vzdává hold herečce Nataše Gollové, která by 27. 2. oslavila 110 let a v zahraničním rozhovoru Lenky Dombrovské s Monikou Gabrielou Bartoszewicz se dočtete o aktuální politické a humanitární situaci na polsko-běloruských hranicích.

Ani v tomto čísle nechybí poezie - tentokrát od Jakuba Vaňka a výtvarné teritorium, kde představíme malíře Michala Nagypála. Na jeho výstavu v divadle Komedie se můžete tešit už v únoru.

Líbí se vám náš časopis? Chcete mít jistotu, že vám nové číslo neuteče?
Přihlaste se k elektronickému ODBĚRU a my vám jej zašleme na váš e-mail.
Stahovat zdarma a číst online můžete také ZDE.