Co je to bandoneon, lunfardo nebo tango nuevo?

Poslechněte si nový podcast o vypjatém příběhu Maríí de Buenos Aires, který balancuje mezi posvátným a světským, mísí se v něm kostel s bordelem, mše se svůdným tancem, modlitba s opileckým zpěvem a špínou zaplivaných pajzlů. O osudu Maríi, zrodu argentinskégo tanga a autorovi této světově proslulé "tango operity" vám budou vyprávět Kateřina Marie Fialová a Kryštof Krhovják za doprovodu hudby Ástora Piazzolly.
María de Buenos Aires v sobě nemísí jen zcela odlišné světy, spojuje v sobě i různé žánry. Inscenace se pohybuje na pomezí činohry, opery a současného tance. Vznikla v koprodukci Městských divadel pražských s tanečním souborem Lenka Vagnerová & Company. Jeviště ovládá tango, herci se stávají tanečníky a zaznívá i argentinská španělština. V hlavní ženské roli alternují Kateřina Marie Fialová a Nina Horáková. V hlavní mužské roli diváci uvidí hostujícího zpěváka a tanečníka argentinského tanga Gustava Ariela Colmenareja. Mezinárodní obsazení inscenace doplňuje špičková hráčka na bandoneon Carmela Delgado a tanečník Javier Antar. Hudbou doprovází živý orchestr.

Inscenaci María de Buenos Aires na pomezí činohry, opery a tanečního divadla hrajeme už 4. a 5. 5. nebo 28. a 29. 6. v ABC, nenechte si tento jedinečný zážitek ujít!