POOOZOR! K VÁNOCŮM HLEĎ!

POOOZOR! K VÁNOCŮM HLEĎ!

A OSEL NA NĚJ FUNĚL
VÁNOČNÍ INSCENACE PRO CELOU RODINU

Je advent 1932 a před žáky čtvrté třídy Obecné školy ve Vodičkově ulici stane nová učitelka, slečna Vesna Májová. Pokroková kantorka si záhy získá přízeň svých svěřenců a rozhodne se s nimi nazkoušet adventní hru na vánoční besídku. Cesta k cíli ovšem nebude snadná, vždyť ani Marie s Josefem to neměli jednoduché, když cestovali do Betléma. A podobné útrapy sužují i Sáru Ackermannovou a Tondu Svobodu, kteří v adventní hře hrají Marii s Josefem a stejně jako oni putují zasněženou krajinou, jen to tedy není krajina izraelská, ale moderní, pulsující,  zasněžená Praha třicátých let… Půvabné vyprávění připravila režisérka s mimořádným citem pro atmosféru a s velkými zkušenostmi s divadlem pro celou rodinu: Michaela Homolová z libereckého Naivního divadla.
HRAJEME OD 3. 12. DO 26. 12. V ABC
Vybírat můžete z dopoledních i odpoledních termínů.

PROSINCOVÁ KRONIKA
KOLEDUJEME SI

Přemysl Rut, Markéta Potůžáková a jejich přátelé zahrají a zazpívají písně staré i nové, české i evropské, lidové i autorské, zbožné i skeptické. 
17. 12. NA MALÉ SCÉNĚ ABC

SILVESTR

Společně můžeme prožít i poslední den v roce.
V ABC hrajeme VÍM, ŽE VÍŠ, ŽE VÍM...
V ROKOKU hrajeme HEREČKU SOBOTNÍ NOCI
V KOMEDII hrajeme LAZARA

Náš nadílkový program nekončí ani po Novém roce. Chcete poznat ukrajinské Vánoce? Navštivte 8. a 15. ledna na Malé scéně ABC VERTEP – ukrajinské Vánoce