Padouch, nebo hrdina? Vyšlo třetí číslo Moderního divadla

Padouch, nebo hrdina? Vyšlo třetí číslo Moderního divadla

Titulní fotografie a úvodní rozhovor již potřetí přibližují profesi scénografa. Evu Jiřikovskou, která je autorkou scén a kostýmů k několika inscenacím MDP (např. Yerma, Riders, Neviditelný), vyzpovídala šéfredaktorka Lenka Dombrovská. Dramaturgyně Barbora Hančilová vedla rozhovor s Ninou Horákovou, jež hraje v deseti – činoherních, tanečních i hudebních – inscenacích Městských divadel pražských. Archivářka Justina Bargel Kašparová ve své pravidelné rubrice přibližuje „zlatou éru“ Rokoka, tedy období Jiřího Šaška a Darka Vostřela.

Téma čísla je hrdinství, jelikož dramatik a režisér David Jařab začne příští týden v Rokoku zkoušet inscenaci Karel Čurda, hrdina jedné prohry. Několik identit Čurdy popisuje v rubrice Historický kontext spisovatel Miloš Doležal a o fenoménu hrdinství pojednává esej historika a filosofa Petra Hlaváčka, knihu Dvakrát sláva anarchismu pak v rozsáhlé reflexi přibližuje religionista a filosof Jan Motal.

Nechybí ani literární a výtvarné kontexty – můžete se seznámit s poezií Jana Senfta, přečíst si zimní povídku Alexe Sevruka či se nechat pozvat na výstavu malířky Alžběty Rajchlové, která je instalována v divadle Komedie až do dubna.

Povznášející P.F. speciálně pro čtenáře Moderního divadla vytvořil výtvarník MOJ.

Líbí se vám náš časopis?
Chcete mít jistotu, že vám nové číslo neuteče?
Přihlaste se k elektronickému ODBĚRU a my vám jej zašleme na váš e-mail.
Stahovat zdarma a číst online můžete ZDE.