Nejen divadelní festival

FESTIVAL NOVÁ KOMEDIE

15. - 23. března v divadle Komedie

Průvodce festivalem ke stažení ZDE

Na březen jsme si pro vás přichystali jarní a svěží festival NOVÁ KOMEDIE. V jeho rámci vám představíme práci mladých umělců – studentů i čerstvých třicátníků, jejichž jména není třeba dlouze představovat. 

Během prvního – ještě trochu zeleného - ročníku, který se bude konat v divadle Komedie ve dnech 15.-23. března 2019, uvedeme pražská i mimopražská představení, koncerty, literární čtení i vernisáž. Zůstaneme-li ovšem u divadla, musíme upozornit především na hostování Maloměšťáků z HaDivadla, jehož uměleckým šéfem je čtvrtým rokem režisér Ivan Buraj a které se pod jeho vedením stalo respektovanou a progresivní brněnskou scénou. Ve větší šíři také ukážeme tvorbu dvou talentovaných režisérů, kteří právě dokončují studia na DAMU a JAMU. V sobotu 16. března bude mít premiéru autorská inscenace Vladař v režii Anny Klimešové, toto dílo inspirované Machiavellim poté na repertoáru divadla Komedie zůstane. V následujících dnech uvedeme také Klimešové scénický koncert Máj a detektivní brakový thriller Mrtvé oči z ostravské Staré arény. Režisér Adam Steinbauer se v Praze představí autorským westernem Bob musí zemřít taktéž ze Staré arény Ostrava a Beckettovým Koncem hry z brněnského Studia Marta. 

V budoucnu bychom chtěli na festivalu výrazněji prezentovat také práci mladých zahraničních tvůrců. Letos jsme se zaměřili na slovinského divadelního i filmového režiséra a scénáristu Nejce Gazvodu, který je doma označován za mluvčího generace Y. V rámci festivalu uvidíte nejen Gazvodovu autorskou inscenaci Tih vdih (Tichý nádech), ale v debatě po představení se můžete seznámit také s jeho názory na umění a společnost. 

Srdečně vás zveme do divadla Komedie, protože – jak praví jedna pranostika – bouřka v březnu klade na dobrý rok!

Program a vstupenky najdete ZDE