Tereza
Marečková

Herečka
Tereza Marečková
V Městských divadlech pražských od roku 2019.

V rodném Brně vystudovala na konzervatoři hru na housle u prof. MgA. Františka Novotného. Během studia posbírala několik ocenění jak na národních, tak i na mezinárodních soutěžích. Od roku 2013 byla v angažmá Divadle Husa na provázku, kde hrála role jako Vítězslava Kaprálová (Vitka, získala za ni Cenu Divadelních novin v kategorii Herecký výkon sezony bez ohledu na žánry), Alma Mahler (Alma. Amoroso presto) nebo Andula (Lásky jedné plavovlásky). Mimo hraní se věnuje skládání scénické hudby (Ubu králem: Svoboda!, Žltým včelám žlté slzy, …). Od jara 2019 je členkou souboru Městských divadel pražských. Hraje v Romeovi a Julii v režii Michala Dočekala, se kterým v Brně spolupracovala na oceňované inscenaci Dynastie /Lehman Brothers/ a v Opeře Národního divadla na Sternenhochovi Ivana Achera.

Aktuální role

ABC
Elefantazie
David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
Rokoko
V nočním klubu jednoho bezvýznamného města se stárnoucí stand-up komik Dovík Grünstein snaží o nemožné: pobavit publikum i vyrovnat se s vlastním životem. V hlavní roli Juraj Kukura.
ABC
Romeo a Julie
William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
ABC
Žebrácká opera
Václav Havel
Komedie o schopnosti mazaně převrátit morální hodnoty ve svůj vlastní prospěch.

Bojíte se, že neuslyšíte pošťáka zvonit?

LUCHINO VISCONTI

Posedlost