Zdeněk
Piškula

Herec
Zdeněk Piškula
V Městských divadlech pražských od sezony 2019/2020.

Zdeněk Piškula se narodil v Praze. Do 10 let hrál fotbal, potom začal chodit na breakdance a zúčastňoval se nejrůznějších konkurzů na televizní projekty, kde získával první úspěchy. I díky tomu se už od svých třinácti let stal vyhledávaným televizním a filmovým hercem, diváci ho velmi dobře znají ze seriálů Vyprávěj, kde ztvárnil hlavní roli Honzíka, roli Bruno Macka pak ztvárnil v seriálu Doktoři z Počátků. Výrazné role natáčel i ve filmech, hrál mimo jiné v oblíbené pohádce Tři bratři režiséra Jana Svěráka. Jeho divadelní cesta vedla přes studium hudebně-dramatického oboru na Pražské konzervatoři. Poté účinkoval například v Divadle U22 v dramatu Punk Rock Simona Stephense, které režíroval Filip Bařina, či v agentuře Harlekýn (Williamsův Skleněný zvěřinec se Simonou Stašovou v hlavní roli). K jeho posledním filmovým pracím patřil film Zlatý podraz v režii Radima Špačka. V roce 2016 se zúčastnil taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí a stal se vítězem. V Městských divadlech pražských nastudoval nejdřív hlavní role v inscenacích Moře a Romeo a Julie, poté přijal nabídku stát se stálým členem hereckého souboru.
 

Aktuální role

ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
Rokoko

Přes čáru

PHILIPP LÖHLE
Komedie o překračování hranic. V ospalé bavorské vsi u hranic s Českou republikou otevřeli policejní stanici. Co všechno způsobí ambice nadstrážmistra Kaufmana chránit místní obyvatele, zvyklé důvěřovat si a pomáhat?
Komedie

Roberto Zucco

Bernard-Marie Koltès
Zločinec s andělskou tváří na cestě mezi násilím a odpuštěním.
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 

Miluji vás, ale nemůžu vám nic slíbit. 

Lev Nikolajevič Tolstoj

VOJNA A MÍR