Filip
Březina

herec
Filip Březina
V Městských divadlech pražských od sezony 2019/2020.

Herectví vystudoval nejprve na ostravské konzervatoři, poté nastoupil na pražskou DAMU, kterou absolvoval v divadle DISK například rolemi v inscenacích Žranice (režie Adam Skala) či Běsi (režie Norbert Závodský). Během studia herectví spolupracoval s Divadlem Petra Bezruče, Národním divadlem moravskoslezským, Divadlem pod Palmovkou, Švandovým divadlem, A Studiem Rubín, nezávislým divadelním souborem Tygr v tísni nebo Divadlem Spektákl. Před filmovou kamerou se objevil poprvé v tragikomedii Vybíjená, kterou režisér Petr Nikolaev natočil podle knihy Michala Viewegha. Svou první hlavní roli pak dostal v romantickém dramatu Zlatý podraz v režii Radima Špačka. Objevil se také ve filmech Zahradnictví Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a televizním filmu Anatomie zrady. Zahrál si také v několika seriálech. V Městských divadlech pražských ztvárnil výrazné role v inscenacích Andělé v Americe, Romeo a Julie a Vojna a mír (režie Michal Dočekal) a v muzikálu Elefantazie Davida Drábka. 

Aktuální role

ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
ABC

Petr Pan

James M. Barrie, David Drábek
Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst.
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 

Mrchu jste ze mě udělali vy! 

LUCHINO VISCONTI

Posedlost