Vojtěch
Dvořák

Herec
Vojtěch Dvořák

V Městských divadlech pražských od roku 2020.

Nejprve hostoval v inscenacích Na východ od ráje a Hráči. Vystudoval činoherní herectví na pražské DAMU v silném absolventském ročníku (s herci Pavlou Beretovou, Vojtěchem Dykem či Tomášem Dianiškou ad. a režiséry Danielem Špinarem a Janem Fričem). Roku 2008 se stal na deset let členem souboru královéhradeckého Klicperova divadla, kde ztvárnil řadu výrazných rolí v režiích J.Friče, D.Špinara či D.Drábka (mj. titulní role ve Figarově svatbě a Romeovi a Julii). S tamním angažmá se rozloučil rolí v Katech Martina McDonagha a vydal se se svou ženou cestovat po Jižní Americe. Z cesty natáčel zábavný road movie seriál pro internetovou TV a cestovatelské reportáže pro pořad ČT Objektiv. Má vlastní talk show Kvůli čeho, vytváří a produkuje zábavné pořady pro televize a internetové portály. Je jedním z deseti frontmanů punkové kapely Vagyny dy Praga.

Aktuální role

ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Rokoko
Co se stane, když si podnikavý miliardář vezme seniory jako rukojmí svého politického projektu? Ptáte se, jestli je tahle země taky pro starý? Odpoví vám Kanibalky 2, nejčernější satira naší současné reality.
ABC

Petr Pan

James M. Barrie, David Drábek
Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst.
ABC

Pupek Paříže

DAVID DRÁBEK PODLE GEORGESE FEYDEAUA
Co všechno se může stát za jednu noc? Klasická francouzská situační komedie v netradičním pojetí Davida Drábka.
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.
Komedie

Volání divočiny / London Calling

Štěpán Gajdoš a Ondřej Novotný podle Jacka Londona
Autorská inscenace o svobodě, romantice a touze po krvi inspirovaná románem Jacka Londona Volání divočiny.

Zpátky ke hvězdám.

D. Bowie, E. Walsh

Lazarus