Vojtěch
Dvořák

Herec
Vojtěch Dvořák
V Městských divadlech pražských od roku 2020.

Vystudoval činoherní herectví na pražské DAMU coby součást nebývale silného absolventského ročníku (např. s herci Pavlou Beretovou, Vojtěchem Dykem či Tomášem Dianiškou a režiséry Danielem Špinarem a Janem Fričem). Roku 2008 se stal na deset let členem souboru královéhradeckého Klicperova divadla, kde ztvárnil řadu výrazných rolí v režiích Friče, Špinara či Davida Drábka (mj. titulní role ve Figarově svatbě či Romeovi a Julii). S tamním angažmá se rozloučil rolí v Katech Martina McDonagha a vydal se se svou ženou cestovat po Jižní Americe. Z cesty natáčel zábavný road movie seriál pro internetovou TV a cestovatelské reportáže pro pořad ČT Objektiv. Má vlastní talk show Kvůli čeho, vymýšlí a produkuje zábavné pořady pro televize a internetové portály. Je jedním z deseti frontmanů punkové kapely Vagyny dy Praga. V Městských divadlech pražských již hostoval v inscenacích Na východ od ráje a Hráči. V Romeovi a Julii v režii Michala Dočekala hraje roli mnicha Vavřince a v inscenaci Sláva a pád krále Otakara v režii Michala Háby Milotu. 

Aktuální role

Rokoko
Co se stane, když si podnikavý miliardář vezme seniory jako rukojmí svého politického projektu? Ptáte se, jestli je tahle země taky pro starý? Odpoví vám Kanibalky 2, nejčernější satira naší současné reality.
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.

Tuhle kótu opouštíme, abychom dobyli jinou. 

MARTIN VAČKÁŘ, ONDŘEJ HAVELKA

ZÍTRA SWING BUDE ZNÍTI VŠUDE