Kateřina
Marie
Fialová

Herečka
Kateřina Marie Fialová
V Městských divadlech pražských od sezony 2020/2021.

Narodila se v Pardubicích a od dětství se věnovala hře na klavír (několikrát získala 1. cenu na Pražské Juniorské Notě), zpěvu, tanci a stepu, ve kterém čtyřikrát získala titul Mistryně světa, třikrát titul Mistryně Evropy a několikrát titul Mistryně České republiky. Vystudovala hudebně-dramatické oddělení brněnské konzervatoře. V šestnácti letech udělala konkurz na hlavní roli do muzikálu Lili let snů v režii Petra Gazdíka v Městském divadle Brno. Ve čtvrtém ročníku konzervatoře nastoupila do prvního ročníku JAMU, obor Muzikálové herectví, ale po necelém semestru studium ukončila. Po absolvování konzervatoře přijala nabídku angažmá v Městském divadle Brno, kde si zahrála jak na muzikálové scéně (Pískání po větru, Děsnej Pátek, Horečka Sobotní Noci, BIG), tak v činohře (Malý rodinný podnik, O myších a lidech, Ryba po tmě, Čarodějky ze Salemu, Anna Karenina, Nebezpečné vztahy, Žítkovské bohyně, Ztracený ráj). V roce 2019 se zúčastnila soutěže Tvoje Tvář Má Známý Hlas, kde skončila na druhém místě.

Aktuální role

ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
ABC

María de Buenos Aires

Ástor Piazzolla, Horacio Ferrer
První české uvedení světově proslulé „tango operity“ na pomezí činohry, opery a tanečního divadla. 
ABC

Petr Pan

James M. Barrie, David Drábek
Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst.
Komedie

Roberto Zucco

Bernard-Marie Koltès
Zločinec s andělskou tváří na cestě mezi násilím a odpuštěním.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 

Mother fucker
Father killer
What a thriller!

TOMÁŠ JARKOVSKÝ A JAKUB VAŠÍČEK PODLE SOFOKLA

Antigona