Kateřina
Marie
Fialová

Herečka
Kateřina Marie Fialová
V Městských divadlech pražských od sezony 2020/2021.

Vystudovala hudebně-dramatické oddělení brněnské konzervatoře. Od dětství se věnovala hře na klavír (několikrát získala 1. cenu na Pražské Juniorské Notě), zpěvu, tanci a stepu, ve kterém čtyřikrát získala titul Mistryně světa, třikrát titul Mistryně Evropy a několikrát titul Mistryně České republiky. V šestnácti letech udělala konkurz na hlavní roli do muzikálu Let snů LILI v režii Petra Gazdíka v Městském divadle Brno a po absolvování konzervatoře tam přijala nabídku angažmá. Hrála jak na muzikálové scéně, tak v činohře (Horečka Sobotní Noci, Čarodějky ze Salemu, Anna Karenina, Nebezpečné vztahy ad.). V roce 2019 se zúčastnila soutěže Tvoje Tvář Má Známý Hlas, kde skončila na druhém místě. V Městských divadlech pražských má výrazné role například v inscenaci Petr Pan režiséra Davida Drábka, Vojna a mír režiséra Michala Dočekala, „tango operitě“ María de Buenos Aires v režii Lenky Vágnerové a dramatu Roberto Zucco maďarského režiséra Attily Vidnyánszkého ml.

Aktuální role

ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
ABC

María de Buenos Aires

Ástor Piazzolla, Horacio Ferrer
První české uvedení světově proslulé „tango operity“ na pomezí činohry, opery a tanečního divadla. 
ABC

Petr Pan

James M. Barrie, David Drábek
Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst.
Komedie

Roberto Zucco

Bernard-Marie Koltès
Zločinec s andělskou tváří na cestě mezi násilím a odpuštěním.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 

Ty jsi odjakživa milovala projekty.

Simon Stone podle Federica García Lorcy

YERMA