Pavel
Juřica

V Městských divadlech pražských od roku 2010.
Pavel Juřica
Pavel Juřica
Rodák z moravského Bílovce u Nového Jičína vyrůstal v městečku Odry. Začátky jeho „umělecké dráhy“ byly klasické: literárně-dramatický kroužek, recitační soutěže a pak talentové zkoušky na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Pedagožka herectví Alexandra Gasnárková bojovala za to, aby si její svěřenci mohli vyzkoušet první krůčky na profesionálním jevišti Divadla Petra Bezruče a Státního divadla v Ostravě už v prvních ročnících. Na základě úspěchu absolventského představení hry Lidie Razumovské Milá paní profesorko dostal celý ročník nabídku na angažmá do Moravského divadla Olomouc, ale nakonec tam odešli jen dva. Pavel zůstal celých dvacet let a zahrál si zde mnoho desítek rolí. Nejraději vzpomíná na Amadea ve stejnojmenné Shafferově hře (toho si znovu zahrál jako host v Opavě), Filipa ze Starců na chmelu a Scapina ve Scapinových šibalstvích (za tuto roli získal Cenu za nejlepší herecký výkon na Celonárodní přehlídce mimopražských divadel Foibos). Kromě toho deset let spolupracoval s Davidem Drábkem ve Studiu Hořící žirafy (Vařila myšička myšičku, Kabaret atd.). Hostoval i na dalších scénách (Divadlo Bolka Polívky v Brně – Tančírna, Divadlo Petra Bezruče Ostrava – Leonce a Lena, Divadlo v Celetné – Ústa Micka Jaggera). V roce 2009 přijal nabídku na angažmá ve Švandově divadle (Kdo je tady ředitel, Autobus, Mnoho povyku pro nic), odkud přešel do Městských divadel pražských.

Aktuální role

ABC
60’s aneb Šedesátky
Jiří Janků, Petr Svojtka
Příběh retrofila ‒ hudební komedie o výletech do časů, kdy klukům rostly dlouhé vlasy a láska nebyla sprostým slovem.
ABC
Bedřich Smetana: The Greatest Hits
Jiří Janků, Petr Svojtka
Osm a půl opery za jednu cenu! Komický muzikál pro činoherce z pera Ivana Hlase získal na GRAND Festivalu smíchu cenu Komedie diváků.
ABC
Něžná a jímavá komedie o ženách, které jsou pro dobrou věc ochotny udělat to, co by je nenapadlo ani v těch nejodvážnějších snech.
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
Rokoko
Noc bláznů
Louis Nowra
Divácky vděčná komedie o tom, kdo je vlastně blázen.
ABC
Revizor
Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! - vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
ABC
Žebrácká opera
Václav Havel
Komedie o schopnosti mazaně převrátit morální hodnoty ve svůj vlastní prospěch.

Slíbit můžeš cokoliv, důležité je, že to pak nebudeš dělat!

V. Havel

Žebrácká opera