Jiří
Štrébl

Herec
Jiří Štrébl

V Městských divadlech pražských od roku 2019.

Nesměl studovat střední školu, vyučil se tedy prodavačem. Za studií na Vysoké škole ekonomické udělal konkurz do A studia Rubín, které tehdy vedli Eva Salzmannová s Ondřejem Pavelkou. Později se stal členem vznikajícího spolku Kašpar, s nímž hrál v Rokoku a v Celetné, posléze přešel se skupinou Michala Dočekala do divadla Komedie. Po odchodu Michala Dočekala do Národního divadla zůstal na volné noze, do Komedie se poté vrátil díky Janu Nebeskému a stal se jedním z výrazných protagonistů éry Dušana D. Pařízka. V posledních letech hostoval či hostuje například v Činohře Národního divadla, A studiu Rubín nebo Divadle Na zábradlí, pravidelně spolupracoval s Divadelním studiem Továrna. Často spolupracuje s filmem i televizí.

Aktuální role

ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.

Zpátky ke hvězdám.

D. Bowie, E. Walsh

Lazarus