Tutáč a Zapomenutý orchestr země snivců: Udílení Poct festivalu …příští vlna/next wave…

Tutáč a Zapomenutý orchestr země snivců: Udílení Poct festivalu …příští vlna/next wave…

V rámci zvrhle slavnostního a taky snivého večera budou již poosmnácté uděleny Pocty za alternativní umění v šesti kategoriích.
 
Udílení všech uměleckejch cen a vyznamenání jsem nacpal do jednoho dne, aby byl zbytek roku svatej klid,“ říká letošní moderátor, věčně budoucí ministr kultury Tutáč. „Ale když někdo pro tenhle nešťastnej národ udělá i něco jinýho, než že ho utáhne na vařený nudli svýho pseudoumělčickýho píárka, nebo založí polofašistickou stranu, jsem ochotnej udělat výjimku a poctít ho extra, v extra den. Nejsem malichernej, a když na to přijde, je se mnou větší inteligentní sranda než s celym Ebenem, když uvádí ty svoje hvězdy tančej nebo Barťákův lázeňskej kinomejdan. A při tý pěkný příležitosti vzpomenem taky na další lidskej rozměr Václava Havla, poněvadž toho není nikdy dost. Jo, a těšte se i na pěknou hostesku, co má vystudovanou soukromou vejšku!“ uzavírá faraónská osobnost ministra.

Tento ministr dokázal do praxe prosadit myšlenku osmdesáti procent státního rozpočtu na národní kulturu a trvá na tom, že k předání Poct potřebuje na scéně Divadla Komedie výkonný mixér a Zapomenutý orchestr země snivců, který se s více jak desetičlenným hudebním tělesem chystá zaplnit hudbou a zvukem celý prostor divadla. Ve foyer divadla také uslyšíte hudební nástroj Orloj snivců. Jaroslav Kořán, mluvčí tohoto hudebního tělesa čisté improvizace inspirujícího se místem a časem podotknul: „Jsme sami velmi zvědaví. A těšíme se, jak tento večer vlastně dopadne a jaká hudba, jaký zvuk se bude ozývat, linout, kvílet, ťukat, bušit, budit, uspávat, bublat a snad i pořádně znít.“


Účinkují: Tutáč (S.d.Ch), Anna Duchaňová, Jaroslav Kořán - bicí a Orloj snivců, Michal Kořán - elektronika a Orloj snivců, Milli Janatková - zpěv a Orloj snivců, Anna Romanovská - housle, Klára Čížková - flétna, Petr Varjú - dechové nástroje, Miloš Vacík - perkuse a Orloj snivců, Milan Kramarovič - kytara, Marek Novotný - klavír, Petr Tichý - kontrabas, Oskar Torok - trubka
 

Fotografie

Tutáč a Zapomenutý orchestr země snivců: Udílení Poct festivalu …příští vlna/next wave…
Tutáč a Zapomenutý orchestr země snivců: Udílení Poct festivalu …příští vlna/next wave…
A co dál...
ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
23.2. 17.00 ABC

14.3. 17.00 ABC

27.4. 18.00 ABC
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
3.3. 19.00 RKK

15.4. 19.00 RKK
Komedie
Nepřítel lidu
podle Henrika Ibsena
Třeskutá komedie o liberální demokracii. V koprodukci s divadelní skupinou Lachende Bestien.
 
26.2. 19.30 KOM