Kniha Tutáč aneb Triumf lhostejné šelmy
S.d.Ch

Kniha Tutáč aneb Triumf lhostejné šelmy

Zdramatizovaná interpretace přelomového dokumentu v pracovně státního ministra národní kultury.
 
Pokud hovoříme o kultuře, mluvíme o národě a pokud se bavíme o národě, myslíme stát. Jakmile si představíme stát, vidíme jeho instituce, nejlépe hned takzvaná ministerstva, a mezi nimi, někde v koutě, jako takovou Popelku, ministerstvo kultury. A protože si myslíme, že jde i tak o něco úctyhodného, ukáže nám ho vnitřní zrak jako historickou budovu, ve které, někde v horních patrech, opatřena sloupkovými hodinami, podřimuje kancelář ministra, nezapamatovatelného úředníka zvoleného nepříčetnými voliči do role chudého příbuzného kolaborujícího s intelektuálními zbabělci a developery.
 
S tímto hororovým imaginativním vzorcem bylo nutné skoncovat. Proto povstala Kniha Tutáč – posvátný, v kůži z bílého nosorožce svázaný zápisník věčně budoucího ministra kultury křísící svými pronikavými tezemi naši naději v budování kulturního státu prostředky faraónské doktríny a v konečné povstání Fénixe nové kultury.
 
Akt nejvýznamnější očisty kulturního života po Černého Pamětech VI. realizují S.d.Ch. a Ladislav Čumba (plus Vladimir Trochin z repráčků).
 
Účinkují: S.d.Ch. jako Tutáč a Ladislav Čumba jako jeho Sekretář
 

Fotografie

Kniha Tutáč aneb Triumf lhostejné šelmy
Kniha Tutáč aneb Triumf lhostejné šelmy
A co dál...
ABC
Něžná a jímavá komedie o ženách, které jsou pro dobrou věc ochotny udělat to, co by je nenapadlo ani v těch nejodvážnějších snech.
8.10. 19.00 ABC

21.11. 19.00 ABC

4.12. 19.00 ABC V prodeji od 1. 10.
Rokoko
Neviditelný
Jaroslav Havlíček
Divadelní adaptace románu o touze po moci, rodinné anamnéze a neviditelném strýci.
28.9. 19.00 RKK

21.10. 19.00 RKK

22.10. 10.00 RKK Pro školy
ABC
Revizor
Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! - vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
28.9. 19.00 ABC

5.10. 19.00 ABC

22.10. 19.00 ABC