Kniha Tutáč aneb Triumf lhostejné šelmy
S.d.Ch

Kniha Tutáč aneb Triumf lhostejné šelmy

Zdramatizovaná interpretace přelomového dokumentu v pracovně státního ministra národní kultury.
 
Pokud hovoříme o kultuře, mluvíme o národě a pokud se bavíme o národě, myslíme stát. Jakmile si představíme stát, vidíme jeho instituce, nejlépe hned takzvaná ministerstva, a mezi nimi, někde v koutě, jako takovou Popelku, ministerstvo kultury. A protože si myslíme, že jde i tak o něco úctyhodného, ukáže nám ho vnitřní zrak jako historickou budovu, ve které, někde v horních patrech, opatřena sloupkovými hodinami, podřimuje kancelář ministra, nezapamatovatelného úředníka zvoleného nepříčetnými voliči do role chudého příbuzného kolaborujícího s intelektuálními zbabělci a developery.
 
S tímto hororovým imaginativním vzorcem bylo nutné skoncovat. Proto povstala Kniha Tutáč – posvátný, v kůži z bílého nosorožce svázaný zápisník věčně budoucího ministra kultury křísící svými pronikavými tezemi naši naději v budování kulturního státu prostředky faraónské doktríny a v konečné povstání Fénixe nové kultury.
 
Akt nejvýznamnější očisty kulturního života po Černého Pamětech VI. realizují S.d.Ch. a Ladislav Čumba (plus Vladimir Trochin z repráčků).
 
Účinkují: S.d.Ch. jako Tutáč a Ladislav Čumba jako jeho Sekretář
 

Fotografie

Kniha Tutáč aneb Triumf lhostejné šelmy
Kniha Tutáč aneb Triumf lhostejné šelmy
A co dál...
ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
23.2. 17.00 ABC

14.3. 17.00 ABC

27.4. 18.00 ABC
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
3.3. 19.00 RKK

15.4. 19.00 RKK
Komedie
Nepřítel lidu
podle Henrika Ibsena
Třeskutá komedie o liberální demokracii. V koprodukci s divadelní skupinou Lachende Bestien.
 
26.2. 19.30 KOM