Odsouzen ke svobodě - POZOR ZRUšeno
Divadlo Demago

Odsouzen ke svobodě - POZOR ZRUšeno

PŘEDSTAVENÍ ZRUŠENO!
Je nám líto, ale z technických důvodů musíme bohužel dnešní představení zrušit. Vstupenky zakoupené v hotovosti můžete vracet na pokladně Komedie nebo do 14 dnů na centrální pokladně Městských divadel pražských. Pro vrácení online vstupenek prosím pište na rezervace@m-d-p.cz.
Účinkuje: Jiří Maryško, Jan Morávek a Hendy Witanto

Improvizace vychází z momentální souhry performera Jiřího Maryška, instrumentalisty a mistra světel. Žánry se mísí, atmosféry houstnou. Je to, jako když kaligraf máchá štětcem namočeným v saké…dN

Jiří Maryško o improvizaci:
Demagu není a nejspíš ani nikdy nebude nic svaté, protože hlavní představitel nebo spíš postava, ve kterou se v Demagu transformuju, je moje nejzlejší podvědomí. Je to taková zle upřímná, zkroucená, pokřivená postava odněkud z půdy, která sleduje svět vikýřovým okýnkem a k těm obrázkům, co z něj vidí, si vymýšlí nové souvislosti.
Ten proces se podobá automatickému psaní. Nejvíc mě inspiroval Vladimír Boudník a jeho explosionalismus. Poškodil grafickou matrici tím, že do ní obtiskl nářadí, špony a železný předměty, který měl po ruce, natřel to barvou, otiskl na papír a pak teprve z fragmentů na papíře četl a vytvářel jednotlivé příběhy. A takhle by mělo vypadat i Demago – rozkuchat Hamleta, půjčit si do něj pár panďuláků z Lidovýho domu, dát tam špetku přírodní katastrofy z minulých dní, gram Štěpánky Haničincový a na špičku nože holokaustu. Pak se z toho uvaří jedovatá písmenková polívka. Ale v anotaci vždy píšeme, že z řečeného nelze nic brát zcela vážně!
 

Fotografie

Odsouzen ke svobodě - POZOR ZRUšeno
Odsouzen ke svobodě - POZOR ZRUšeno
A co dál...
ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
23.2. 17.00 ABC

14.3. 17.00 ABC

27.4. 18.00 ABC
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
3.3. 19.00 RKK

15.4. 19.00 RKK
Komedie
Nepřítel lidu
podle Henrika Ibsena
Třeskutá komedie o liberální demokracii. V koprodukci s divadelní skupinou Lachende Bestien.
 
26.2. 19.30 KOM