Antonio Tabares, Josep María Miró

Poslední hodina ze života Stefana Zweiga, Archimedův zákon

Délka představení 55 minut
Scénické čtení.

Antonio Tabares: Poslední hodina ze života Stefana Zweiga
Hra měla premiéru v roce 2015 v divadle Sala Beckett v Barceloně a Antonio Tabaras byl za ni nominován na prestižní divadelní cenu XX Max za rok 2016/17 v kategorii nejlepší divadelní autor. Děj hry se odehrává jednoho odpoledne roku 1942 v Brazílii, v momentě, kdy se slavný spisovatel a jeho mladá žena rozhodli spáchat sebevraždu. Intimitu jejich loučení se životem však naruší nečekaný návštěvník, židovský uprchlík, poháněný podivnou vášní. Manželům Zweigovým se tak znovu oživují vzpomínky, obavy i realita světa zmítajícího se v beznaději válečného šílenství, které je přivádějí zpět do beznaděje. Na konci určitě přijde vysvobození. Ale čí?

Josep Maria Miró: Archimédův zákon
Miró je katalánský dramatik, autor několika her, dramaturgických publikací; vede kurzy dramatické tvorby v divadle Sala Beckett v Barceloně a také režíruje. Hlavní postavou jeho hry je trenér plavání Jordi, který obejme a políbí plačící dítě, které se bojí vody a nechce si sundat kruh. Jeho gesto vyvolá stížnost rodičů a následně se roztočí spirála nedůvěry a podezření. Hra Archimedům zákon je o lidských vztazích, obavách, předsudcích i rychlém odsouzení.


Režie: Adam Pospíšil
Účinkují členové divadelní skupiny Relikty hmyzu
 

A co dál...
ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
12.1. 17.00 ABC

23.2. 17.00 ABC
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
19.12. 19.00 RKK

20.12. 19.00 RKK

11.1. 19.00 RKK
Komedie
Nepřítel lidu
podle Henrika Ibsena
Třeskutá komedie o liberální demokracii. V koprodukci s divadelní skupinou Lachende Bestien.
 
17.2. 19.30 KOM

26.2. 19.30 KOM