Lorna a Ted
John Hale

Lorna a Ted

Délka představení 1h 55
Komedie o lásce na inzerát: On je svérázný, jednoduchý, neznaboh a sukničkář, ona upjatá, uhlazená, věřící a komplikovaná. Každý mluví řečí, které druhý nerozumí.

Tragikomedie napsaná v duchu té nejlepší tradice anglického dramatu. Příběh dvou osamělých lidí, které svede náhoda. Na začátku je inzerát. Svobodný venkovan hledá hospodyni. První setkání je katastrofální. Plachá žena z města a neotesaný venkovan - nic nenasvědčuje tomu, že by si tihle dva mohli někdy být blízcí. A přesto... V bravurně napsaném příběhu máme možnost sledovat několik let, v nichž se nejen proměňuje a vyvíjí příběh tohoto zdánlivě nesourodého páru, ale zejména to, jak se mění oni dva. Na konci stojí dva zcela jiní lidé - lepší? horší? slabší? silnější? Rozhodně bohatší. Bohatší o svou vzájemnost, o společnou radost, o společnou bolest, o důvěrnost, pravdu, lež, zradu, lásku, nelásku, lehkost i nesnadnost, o všechno to, čemu se říká vztah; o všechno to, co je v různých podobách součástí naší každodennosti.

Výborně psychologicky vystavěné dramatické figury se staly velkou hereckou příležitostí pro Stanislavu Jachnickou a Hynka Čermáka, kteří šanci využili beze zbytku. Jejich herecké výkony, propracované do nejmenších detailů, ukázněné, důsledně podřízené smyslu inscenace, patří k tomu nejlepšímu, co lze v rámci psychologického herectví v Praze vidět. Ne nadarmo byla tato inscenace režiséra Ondřeje Zajíce událostí mezinárodního festivalu Flora 2005, jehož mottem bylo On a ona.

Fotografie

Lorna a Ted
Lorna a Ted
Lorna a Ted
Lorna a Ted
Lorna a Ted
Lorna a Ted Lorna a Ted
Lorna a Ted
Lorna a Ted
Lorna a Ted
A co dál...
ABC
I♥MAMMA
Hadar Galron
Komedie o radostech a strastech moderního mateřství.
27.3. 19:00 ABC

23.4. 19:00 ABC
Komedie
Než vše začalo...
Lionel Ménard, Lenka Vagnerová
Palubní deník devítiměsíční plavby.
20.2. 20:00 KOM

24.3. 19:30 KOM
Rokoko
Premiéra mládí
Christian Giudicelli
Bláznivá komedie o dvou mimořádných ženách a jednom velkém dobrodružství.
 
23.3. 19:00 RKK

25.3. 19:00 RKK

1.4. 19:00 RKK
Rokoko
Hra o lásce a vztazích, které všichni prožíváme teď a tady.
20.2. 19:00 RKK

7.3. 19:00 RKK

27.3. 19:00 RKK