Mladé básnířky podle časopisu Lógr

Mladé básnířky podle časopisu Lógr

Scénické čtení poezie dvou nadějných básnířek.
Literární část programu festivalu Nová Komedie vzniká ve spolupráci s magazínem pro literaturu a populární kulturu Lógr. První jeho letošní číslo má téma Nemoci, proto jsme oslovili dvě básnířky, které otevřeně píší o psychických problémech. Tereza Sylva Klenorová loni vydala sbírku Píšu nesouvislé básně o diagnóze F.60.3. S touto básnířkou se budete moct v divadle Komedie setkat osobně. Tvorbu Marie Jehličkové, o čtyři roky mladším důchodcem a básníkem, jak o sobě hovoří, představíme na základě sbírky z roku 2018 Nejtvrdší co radost nesla. Poezii obou autorek přednese herečka a hudebnice Julie Goetzová. Diváci nepřijdou ani o klasické tragicko-komické vystoupení/přednášku z řad tvůrců časopisu a konečně ani o křest zbrusu nového čísla magazínu, o němž ještě uslyšíte.
 
Marie Jehličková (1994)
Důchodce a básník. Vzdělání základní. Tečka.
Velký talent současné české poezie. Potvrdila to už svou prvotinou Ve sklenici od vína ještě kouří doutník. V příznivě přijaté sbírce najdeme ozvuky Trakla, Rilkeho či Holana, od nichž si však autorka nepůjčuje styl, nýbrž urputnost a víru v poezii coby prostředek poznávání světa. Další její sbírky nesou názvy Nejtvrdší co radost nesla (2018) a Má noc náš den (2017). „Chytit cíp rostoucího tajemství za ocásek strachu,“ píše básnířka, pro kterou je psaní způsobem bytí, nikoli jen verbální dekorací.
 
Tereza Sylva Klenorová (1990)
Vystudovala sociální práci a sociální politiku na Univerzitě Karlově, v magisterském studium pokračovala ve francouzském Lille (sociologie, sociální ekonomika). Erasmus strávila v Bordeaux, kde studovala psychologii. Ve Francii pracovala v pojišťovně Allianz, v hotelu na recepci, v České republice se chvíli živila jako modelka. V roce 2017 se všeho zbláznila, strávila měsíc na psychiatrii, o své zkušenosti napsala sbírku básní Píšu nesouvislé básně o diagnóze F.60.3, která vyšla v nakladatelství Petr Štengl. Dříve – v roce 2015 – ji vyšla sbírka básní První ranní vlnobití v návaznosti na vítězství v soutěži Nezvalova Třebíč. Momentálně pracuje ve spolku Dobré místo v Psychiatrické nemocnici Bohnice.
 

Fotografie

Mladé básnířky podle časopisu Lógr
Mladé básnířky podle časopisu Lógr
Mladé básnířky podle časopisu Lógr
Mladé básnířky podle časopisu Lógr
A co dál...
ABC
Něžná a jímavá komedie o ženách, které jsou pro dobrou věc ochotny udělat to, co by je nenapadlo ani v těch nejodvážnějších snech.
18.9. 19.00 ABC

8.10. 19.00 ABC
Rokoko
Neviditelný
Jaroslav Havlíček
Divadelní adaptace románu o touze po moci, rodinné anamnéze a neviditelném strýci.
28.9. 19.00 RKK V prodeji od 28. 9.

21.10. 19.00 RKK

22.10. 10.00 RKK Pro školy
ABC
Revizor
Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! - vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
9.9. 19.00 ABC

28.9. 19.00 ABC

5.10. 19.00 ABC