Mladé básnířky podle časopisu Lógr

Mladé básnířky podle časopisu Lógr

Scénické čtení poezie dvou nadějných básnířek.
Literární část programu festivalu Nová Komedie vzniká ve spolupráci s magazínem pro literaturu a populární kulturu Lógr. První jeho letošní číslo má téma Nemoci, proto jsme oslovili dvě básnířky, které otevřeně píší o psychických problémech. Tereza Sylva Klenorová loni vydala sbírku Píšu nesouvislé básně o diagnóze F.60.3. S touto básnířkou se budete moct v divadle Komedie setkat osobně. Tvorbu Marie Jehličkové, o čtyři roky mladším důchodcem a básníkem, jak o sobě hovoří, představíme na základě sbírky z roku 2018 Nejtvrdší co radost nesla. Poezii obou autorek přednese herečka a hudebnice Julie Goetzová. Diváci nepřijdou ani o klasické tragicko-komické vystoupení/přednášku z řad tvůrců časopisu a konečně ani o křest zbrusu nového čísla magazínu, o němž ještě uslyšíte.
 
Marie Jehličková (1994)
Důchodce a básník. Vzdělání základní. Tečka.
Velký talent současné české poezie. Potvrdila to už svou prvotinou Ve sklenici od vína ještě kouří doutník. V příznivě přijaté sbírce najdeme ozvuky Trakla, Rilkeho či Holana, od nichž si však autorka nepůjčuje styl, nýbrž urputnost a víru v poezii coby prostředek poznávání světa. Další její sbírky nesou názvy Nejtvrdší co radost nesla (2018) a Má noc náš den (2017). „Chytit cíp rostoucího tajemství za ocásek strachu,“ píše básnířka, pro kterou je psaní způsobem bytí, nikoli jen verbální dekorací.
 
Tereza Sylva Klenorová (1990)
Vystudovala sociální práci a sociální politiku na Univerzitě Karlově, v magisterském studium pokračovala ve francouzském Lille (sociologie, sociální ekonomika). Erasmus strávila v Bordeaux, kde studovala psychologii. Ve Francii pracovala v pojišťovně Allianz, v hotelu na recepci, v České republice se chvíli živila jako modelka. V roce 2017 se všeho zbláznila, strávila měsíc na psychiatrii, o své zkušenosti napsala sbírku básní Píšu nesouvislé básně o diagnóze F.60.3, která vyšla v nakladatelství Petr Štengl. Dříve – v roce 2015 – ji vyšla sbírka básní První ranní vlnobití v návaznosti na vítězství v soutěži Nezvalova Třebíč. Momentálně pracuje ve spolku Dobré místo v Psychiatrické nemocnici Bohnice.
 

Fotografie

Mladé básnířky podle časopisu Lógr
Mladé básnířky podle časopisu Lógr
Mladé básnířky podle časopisu Lógr
Mladé básnířky podle časopisu Lógr
A co dál...
ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
12.1. 17.00 ABC

23.2. 17.00 ABC
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
19.12. 19.00 RKK

20.12. 19.00 RKK

11.1. 19.00 RKK
Komedie
Nepřítel lidu
podle Henrika Ibsena
Třeskutá komedie o liberální demokracii. V koprodukci s divadelní skupinou Lachende Bestien.
 
17.2. 19.30 KOM

26.2. 19.30 KOM