Mladé básnířky podle časopisu Lógr

Mladé básnířky podle časopisu Lógr

19.3. Út 19.00 Komedie KOM Vstup zdarma
Scénické čtení poezie dvou nadějných básnířek.
Literární část programu festivalu Nová Komedie vzniká ve spolupráci s magazínem pro literaturu a populární kulturu Lógr. První jeho letošní číslo má téma Nemoci, proto jsme oslovili dvě básnířky, které otevřeně píší o psychických problémech. Tereza Sylva Klenorová loni vydala sbírku Píšu nesouvislé básně o diagnóze F.60.3. S touto básnířkou se budete moct v divadle Komedie setkat osobně. Tvorbu Marie Jehličkové, o čtyři roky mladším důchodcem a básníkem, jak o sobě hovoří, představíme na základě sbírky z roku 2018 Nejtvrdší co radost nesla. Poezii obou autorek přednese herečka a hudebnice Julie Goetzová. Diváci nepřijdou ani o klasické tragicko-komické vystoupení/přednášku z řad tvůrců časopisu a konečně ani o křest zbrusu nového čísla magazínu, o němž ještě uslyšíte.
 
Marie Jehličková (1994)
Důchodce a básník. Vzdělání základní. Tečka.
Velký talent současné české poezie. Potvrdila to už svou prvotinou Ve sklenici od vína ještě kouří doutník. V příznivě přijaté sbírce najdeme ozvuky Trakla, Rilkeho či Holana, od nichž si však autorka nepůjčuje styl, nýbrž urputnost a víru v poezii coby prostředek poznávání světa. Další její sbírky nesou názvy Nejtvrdší co radost nesla (2018) a Má noc náš den (2017). „Chytit cíp rostoucího tajemství za ocásek strachu,“ píše básnířka, pro kterou je psaní způsobem bytí, nikoli jen verbální dekorací.
 
Tereza Sylva Klenorová (1990)
Vystudovala sociální práci a sociální politiku na Univerzitě Karlově, v magisterském studium pokračovala ve francouzském Lille (sociologie, sociální ekonomika). Erasmus strávila v Bordeaux, kde studovala psychologii. Ve Francii pracovala v pojišťovně Allianz, v hotelu na recepci, v České republice se chvíli živila jako modelka. V roce 2017 se všeho zbláznila, strávila měsíc na psychiatrii, o své zkušenosti napsala sbírku básní Píšu nesouvislé básně o diagnóze F.60.3, která vyšla v nakladatelství Petr Štengl. Dříve – v roce 2015 – ji vyšla sbírka básní První ranní vlnobití v návaznosti na vítězství v soutěži Nezvalova Třebíč. Momentálně pracuje ve spolku Dobré místo v Psychiatrické nemocnici Bohnice.
 

Fotografie

Mladé básnířky podle časopisu Lógr
Mladé básnířky podle časopisu Lógr
Mladé básnířky podle časopisu Lógr
Mladé básnířky podle časopisu Lógr
A co dál...
ABC
I♥MAMMA
Hadar Galron
Komedie o radostech a strastech moderního mateřství.
27.3. 19.00 ABC

23.4. 19.00 ABC

17.5. 19.00 ABC V prodeji od 1. 3.
Komedie
Než vše začalo...
Lionel Ménard, Lenka Vagnerová
Palubní deník devítiměsíční plavby.
24.3. 19.30 KOM
Rokoko
Premiéra mládí
Christian Giudicelli
Bláznivá komedie o dvou mimořádných ženách a jednom velkém dobrodružství.
 
23.3. 19.00 RKK

25.3. 19.00 RKK

1.4. 19.00 RKK
Rokoko
Hra o lásce a vztazích, které všichni prožíváme teď a tady.
7.3. 19.00 RKK

27.3. 19.00 RKK

11.4. 11.00 RKK