Kdo se bojí Virginie Woolfové? Divadlo Rokoko

Edward Albee Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Martha Veronika Gajerová
George Aleš Procházka  
Honey Veronika Kubařová
Nick Viktor Dvořák
 
Režie Petr Svojtka
Překlad Jiří Josek
Dramaturg Jiří Janků
Scéna Ondřej Nekvasil, Zuzana Ježková
Kostýmy Zuzana Ježková
Hudba Vladimír Nejedlý

Slavné komorní drama plné překvapivých zvratů  i absurdních krutých her je sondou do partnerských vztahů. V novém překladu J. Joska.

Dá se říci, že toto komorní drama můžeme již dnes zařadit do kategorie „moderní klasika“. Jedná se bezesporu o jeden z nejpozoruhodnějších textů, které americká dramatika druhé poloviny dvacátého století dala světu. Děj nás zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a „praní špinavého prádla“, které ukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných, jejich traumata a také povrchnost a dutost vzájemných vztahů. Hra je plná nečekaných dramatických zvratů a od začátku až do konce nechává diváky v napětí.

Je pozoruhodné, že text, který vznikl v šedesátých letech minulého století jako absurdní drama, dnes zdaleka tolik absurdně nepůsobí. To, co se dříve jevilo jako nové a překvapivé – drásavý pohled na strukturu vztahů, kruté manželské hry, psychické i fyzické týrání – dnes již dávno není na jevištích tabu. Inscenaci pro Divadlo Rokoko připravil Petr Svojtka.

Inscenace Kdo se bojí Virginie Woolfové? získala Cenu studentské poroty na festivalu Young for young v červnu 2016.

Délka představení: bude upřesněno | Premiéra: 15.03.2014

Kdy se hraje

Sobota 25.03. 17:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Pondělí 03.04. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Úterý 18.04. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]

Napsali o nás

Recenze

16.06.2014
Kdo se bojí Virginie Woolfové?

Číst dále…

100% od J. P. Kříže

25.03.2014
pro Kdo se bojí Virginie Woolfové?

Číst dále…

Komentáře diváků

Velmi povedená inscenace. Opět výborný Aleš Procházka, který jak v Hráčích nebo Strýčkovi Váňovi, i zde znovu odvádí výbornou práci. 
15. 10. 2016

Bylo to úžasné představení. Všichni byli skvělí. Nicméně Aleš Procházka byl vyjímečný. Jeho práce s hlasem je prostě jedinečná  a nenapodobitelná. Díky.
8. 10. 2016

Představení v Ostravě 8.4.2016 : americkou filmovou verzi jsem viděla jako malá, dnešní zážitek mi ovšem vyrazil dech, byli jste skvělí, pro mě letos nejemotivnější, nejpůsobivější, nejdojemnější , děkuji
8. dubna 2016

Děkuji za včerejší nádherný zážitek z představení. Je to skvěle napsaná hra, ze které až mrazí. Všichni herci byli vynikající a výborně sehraní. Klobouk dolů před výkonem paní Veroniky Gajerové!!!Po dlouhé době jsme zase viděli divadlo, které nás opravdu nadchlo. Ještě jednou všem moc děkujeme.
7. dubna 2016

Včera jsem zhlédla představení Kdo se bojí Virginie Woolfové? a byla jsem naprosto okouzlena výkony herců. Představení bylo krásné, plné skvělých hereckých výkonů a herci dali do představení naprosto vše.
27. únor 2015
 
Byli jsme již podruhé na tomto úžasném představení, hereckém koncertu pana Procházky a Gajerové, a to hlavně kvůli setkání s tvůrci po představení, což je opravdu skvělý nápad. Obrovský úspěch tohoto dramatu je vskutku zasloužený. Procházka s Gajerovou jsou osvědčenou zárukou nevšedního zážitku a kvality. Děkujeme!
1. dubna 2015
 
Dnešní představení Kdo se bojí Virginie Woolfové? bylo úžasné! Děkuji za fascinující zážitek.
30. ledna 2015Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí