KRONIKA MĚSTSKÝCH DIVADEL PRAŽSKÝCH

Kronika Městských divadel pražských je cyklus pravidelných setkání s bohatou historií Městských divadel pražských. Je určený všem, kteří se zajímají o dějiny českého divadla a osobnosti s ním spojené.

Pořadem provázejí publicisté či literární a divadelní historici. Kromě jejich zasvěceného výkladu se můžete těšit na ukázky z dobových materiálů, projekce nahrávek z televizního nebo divadelního archivu – a někdy třeba i na hudební doprovod nebo překvapení v podobě setkání s inspirativní osobností. Všechna setkání probíhají v klubové atmosféře Malé scény divadla ABC.

V ROCE 2023 PŘIPRAVUJEME

22. DUBNA 2023

PÍSNIČKY Z ČERVENÉ SEDMY

Stoletými tisky repertoáru prvního českého literárního kabaretu listují Markéta Potužáková, Dája Šimíčková a Přemysl Rut.

20. KVĚTNA 2023

ZNÁMÝ NEZNÁMÝ VLASTA BURIAN

Divadelní historik Vladimír Just představí Josefa Vlastimila Buriana nejen jako výjimečného herce, ale také jako schopného divadelního ředitele a podnikatele. Prohlédnete si sérii unikátních historických plakátů a zalistujete v divadelních časopisech Přestávka, které jsou cenným dokladem Burianovy éry v dnešním divadle Komedie.

z cyklu kronika aktuálně uvádíme:

Kronika
Malá scéna ABC
22.04.2023
15.00

Písničky z Červené sedmy

Přemysl Rut

Stoletými tisky repertoáru prvního českého literárního kabaretu listují Markéta Potužáková, Dája Šimíčková, Barbora Šupová a Přemysl Rut. 

Pořad z cyklu Kronika Městských divadel pražských.


Kronika
Malá scéna ABC
20.05.2023
15.00

Známý neznámý Vlasta Burian - speciál

Vladimír Just

Nedávné 130. výročí narození legendárního komika připomene Vladimír Just komentovanou prezentací jedinečných historických plakátů a unikátních fotografií.

Pořad z cyklu Kronika Městských divadel pražských.