První řada

Klub diváků Městských divadel pražských

V našich divadlech nám jde v PRVNÍ ŘADĚ o vás.
O diváky.
Bez vás to prostě nejde. Chceme vám přinášet další a další důvody, proč přijít k nám do divadla.

Proto jsme vytvořili klub PRVNÍ ŘADA, který je zárukou dobrého programu souvisejícího s nejaktuálnějším děním v divadlech ABC, Komedie a Rokoko. Doprovodné aktivity různého druhu navazují na naše nejčerstvější inscenace, takže se nemusíte bát, že by vám během roku něco uteklo.

Těšit se můžete na:
* SETKÁNÍ A BESEDY S HERCI A UMĚLECKÝM TÝMEM * SPECIÁLNÍ HOSTY * OTEVŘENÉ ZKOUŠKY * PROHLÍDKY ZÁKULISÍ * NOVÉ POŘADY  *  VEČÍRKY * DÁRKY * PŘEDPRODEJ * VÝHODNÉ CENY PŘEDSTAVENÍ

Zkrátka od každého trochu a ještě něco navíc!
Buďte s námi divadlu blíž!
O všech akcích budete informování prostřednictvím „klubáckého“ newsletteru.

Za členský poplatek 100 Kč na jeden rok budete mít:

více zážitků!

 • exkluzivní setkání s profesemi z divadelního zákulisí
 • živé diskuse s tvůrci po představení
 • setkání s vedením divadla
 • komentované prohlídky zákulisí
 • pozvání na vánoční večírek 
 • pozvánky na uzavřené zkoušky
 • slavnostní zakončení sezony

více výhod!

 • přednostní nákup vstupenek týden před začátkem předprodeje
 • každý měsíc jedno vybrané představení za jednotnou cenu 100 Kč
 • čím více vstupenek nakoupíte, tím větší máte slevu na příští nákup, maximálně až 30 %
 • rozesílání propagačních kódů, které vám zlevní vstupenky na vybraný titul

absolutní přehled!

 • informace o dění v divadlech prostřednictvím newsletteru
 • telefonický asistenční servis
 • program na další měsíc v den vydání

Stát se členem První řady je snadné. Stačí na pokladnách ABC a Rokoka vyplnit svůj e-mail do formuláře, zaplatit členský poplatek 100 Kč a můžete ihned čerpat výhody!
Pokud máte nějaké dotazy, nebo se chcete přihlásit e-mailem, pište na petr.sraier@m-d-p.cz.

AKCE PRO KLUB DIVÁKŮ "PRVNÍ ŘADA"

ČERVEN

3. června od 19 hodin v Rokoku

A je to tady konec sezony – a nebylo toho málo! Celkem jste u nás v této sezóně mohli navštívit:

12 premiér
603 představení z toho 68 v dopoledních hodinách
94 prohlídek divadla
7 Literárních matiné
5 pořadů z historie Městských divadel pražských,
10 Lektorských úvodů
1 Dámskou jízdu
10 koncertů
4 vernisáže
a 6 speciálních akcí pro PRVNÍ ŘADU

Byli jste u toho s námi! Takže, v první řadě nás zajímá, jak jste si to užili?
Přijďte nám sdělit své dojmy a slavnostně ukončit tuto sezonu. Užijte si představení Neviditelný za klubovou cenu a po představení se budeme těšit na krátkou diskusi s vedením Městských divadel pražských. Čeká vás ohlédnutí za minulou sezonou, výhled do sezony příští a chybět nebude ani prostor pro vaše otázky. Jako poděkování bude pro vás připraveno občerstvení. A akci zakončíme autogramiádou herců.

KVĚTEN - ŘEDITELSKÝ ÚVOD K ROMEOVI A JULII

30. května od 18:00

Blížíme se do finále této sezóny. Třešničkou na dortu bude samozřejmě závěrečný večírek, ale ten přijde až v červnu. A hlavně to je tradice, a ne žádné překvapení. Proto bychom vás chtěli ještě překvapit a snad i potěšit ředitelským úvodem k poslední premiéře této sezóny Romeovi a Julii. 

Sezónu bude zakončovat klasické dílo, které všichni známe už od školních let. Ale opravdu ho známe tak dobře? Přijďte na ředitelský úvod a dozvíte se víc. Do alžbětinského divadla nahlédnete s ředitelem Městských divadel pražských Danielem Přibylem.

Kde: Malá scéna divadla ABC, místa rezervujte na mailu: lucie.mecova@m-d-p.cz

DUBEN - OTEVŘENÁ ZKOUŠKA, REVIZOR

6. dubna

A překvapovat vás nepřestaneme. Jedinečnou akcí jenom pro vás členy První řady je vůbec první otevřená zkouška připravované inscenace REVIZOR pod vedením režiséra Davida Drábka. Přijďte nahlédnout pod pokličku naší divadelní práce, do fascinujícího procesu jak vzniká divadlo. Navštívíte místa, která jinak zůstávají divákům uzavřena - vstoupíte do zkušebny a zúčastníte se jedné ze zkoušek. 

Navíc po ukončení zkoušky se setkáte s režisérem a několika herci. Pokud vás budou napadat otázky, budou připraveni vám je zodpovědět. A když navštívíte představení po premiéře, budete mít jedinečnou příležitost porovnat finální výsledek s fragmenty, které jste na zkoušce viděli. Osobně se přesvědčíte o tom, že divadelní inscenace je živý a stále se měnící tvar.

Kde: zkušebna Vodičkova, od 12.30 hodin, omezená kapacita, místa rezervujte na mailu: lucie.mecova@m-d-p.cz

BŘEZEN - JIŘINA ŠIKLOVÁ, DOPISY VNUČCE

9. března

Abyste měli divadelní zážitky kompletní, zveme vás do našeho nejmenšího, nově zrekonstruovaného divadelního prostoru, na Malou scénu. Programovou novinkou jsou letos Literární matiné a jeden tento pořad budeme uvádět speciálně pro vás. Jste srdečně zváni!

Je důležité spolu mluvit. Nikdo sice zvlášť nemiluje nevyžádané rady, ale každý z nás je nakonec vždycky rád, když mu v těžkých chvílích má kdo blízký poradit. Bez láskyplného, ale upřímného rozhovoru se nevyznáme ve světě, v lidech, ani sami v sobě. A protože se nám naši současníci mohou během života někdy začít z různých důvodů na chvíli vzdalovat a rodiče najednou připadat naprosto nemožní, může být vlastně báječné mít nějakého prarodiče, který má na nás čas.
Naši prarodiče jsou na světě už dlouho, mají prostě zkušenosti i nadhled a mohou člověka v té nesnadné době dospívání docela dobře podpořit. A možná, že sami tak navíc mohou získat volnou vstupenku do (pro některé trochu moc nepřehledné) současnosti.

Literární matiné formou dialogu představí několik myšlenek z knihy Jiřiny Šiklové Dopisy vnučce, kde její babička pojmenovává rozličná témata vlastního dospívání, formuluje své životní zkušenosti, konfrontuje je s dnešní realitou a pokouší se nabízet řešení, rady, inspiraci, či alespoň empatii.
Přijďte si poslechnout čtení, nechte se slovem pohladit. A budete-li chtít, povídejte si s námi

Kde: Malá scéna Divadla ABC od 15 hodin.

ÚNOR - PŘEDPREMIÉRA INSCENACE HONZLOVÁ

28. února 2019

A naše společné zážitky pokračují. Věříme, že lednové Amazonky ve vás zanechaly silný dojem a nezklameme vás ani tentokrát. Máte totiž jedinečnou možnost vidět inscenaci Honzlová a to dříve, než všichni ostatní! Předpremiéra je totiž určena právě vám, členům klubu diváků. Inscenace je adaptací románu Zdeny Salivarové.
Před představením máme pro vás připravený lektorský úvod.

Představení ve vás jistě vyvolá spoustu pocitů a rozproudí vaše myšlenkové pochody, se kterými je někdy samotnému člověku smutno. Proto vám chceme nabídnout možnost ke sdílení a zveme vás k setkání po představení. Ať už půjde o sdílení vlastních zkušeností nebo představ a domněnek. Speciálním hostem po představení bude zpěvačka, šansoniérka a herečka Věra Nerušilová. Dobu našeho příběhu si velmi dobře pamatuje a doplní vaše dojmy o historky spojené přímo s autorkou knižní předlohy


Kde: divadlo Rokoko, lektorský úvod začíná v 18.30

LEDEN - AMAZONKY

31. ledna 2019

Už jste navštívili naši třetí scénu divadlo Komedie? Ne? A jste zvědaví? Kromě nového prostoru máme i nové hosty a inscenace, proto: Další akcí, na kterou bychom vás chtěli pozvat a o kterou byste rozhodně neměli přijít, je představení Amazonky od Lenky Vagnerové.

Amazonky jsou tanečním představením nabitým energií, spoustou obrazů a několika nominacemi: https://www.lenka-vagnerova.cz/amazonky. Pokud znáte některý mytický příběh o Amazonkách nemusíte se bát, že představení nebudete rozumět. Lenka Vagnerová je jedním z nejlepších choreografů tanečního divadla u nás a dojem, který si odnesete, bude stát za to. A pokud přece jen budete mít nějaké otázky po představení, čeká vás setkání s autorkou, která vám ráda vaše dotazy zodpoví.

Kde: divadlo Komedie
Program: 18:00 a 18:15 - prohlídka divadla (k dispozici pouze omezený počet míst, termín si prosím rezervujte na emailu: rezervace@m-d-p.cz )
                    19:30 - představení Amazonky, po představení diskuze s tvůrci