BLOG

03. 08. 2020

V ZÁŘÍ DO DIVADLA! CO PRO VÁS PŘIPRAVUJEME?

Září bude u nás v divadlech nabité. Připravili jsme si pro vás rovnou sedm premiér.

23. 07. 2020

S Arminem Petrasem na švejkovské téma

Dramaturyně Jana Slouková udělala během německých generálek koprodukční inscenace Švejk/Schwejk Městských divadel pražských a Staaatstheater Augsburg rozhovor s režisérem Arminem Petrasem pro 4. číslo Moderního divadla. Proč vyhledává mezinárodní projekty? A co pro něj znamená švejkovské téma? Odpovědi na tyto otázky vám přinese i jeho inscenace, jejíž česká premiéra se kvůli koronakrizi přesunula z března na říjen.

 

15. 07. 2020

Andělé v Americe jsou hra o celém vesmíru

Viktor Dvořák za roli Louise Aronsona dostal Thálii, do širších nominací se dostali i Tomáš Havlínek a Ondřej Pavelka. V Cenách divadelních novin získali Andělé v Americe také tři nominace: za herecký výkon Eva Salzmannová a Ondřej Pavelka, za režii pak Michal Dočekal. Právě s ním mluvil dramaturg Michal Zahálka před premiérou inscenace v Moderním divadle.

06. 07. 2020

Hus, Žižka a Roháč jsou tři tváře revoluce

V divadle Komedie se od ledna hraje Husitská trilogie podle Aloise Jiráska. Kdy jindy proto připomenout rozhovor s režisérem a dramaturgem této inscenace, než dnes, kdy uplynulo přesně 605 let od upálení mistra Jana Husa? 

02. 07. 2020

Jaký význam má slavit něco, co už neexistuje?

Derniéra Konzervativce se blížía my proto zveřejňujeme rozhovor z vůbec prvního čísla Moderního divadla, kde se šéfredaktorka Lenka Dombrovská ptala Kamily Polívkové a Davida Zábranského.

20. 06. 2020

Jsme tu pro vás

Saša Uhlová, Michal Hába a Kateřina Smejkalová v debatě o Hrdinech kapitalistické práce

04. 06. 2020

Živí mě emoce

Šéfredaktorka Lenka Dombrovská si ve čtvrtém čísle Moderního divadla povídala s Alešem Bílíkem nejen o připravované inscenaci Posedlost.

19. 05. 2020

Natáčení 2. dílu seriálu V hlavní roli: Maturita! Dění v divadle očima divadelní pedagožky

Divadelní pedagožka Lucie Mecová a její zážitek z natáčení Evžena Oněgina.

14. 05. 2020

HRDINOVÉ POD KONTROLOU!

Saša Uhlová a Apolena Rychlíková na zkoušce Hrdinů kapitalistické práce.