BLOG

30. 12. 2020

Rozšiřujeme ob(z)ory

Divadlo naštěstí není pouze o tom, co se děje na jevišti. Abychom vám zpříjemnili čekání, než znovu otevřeme, připravujeme pro vás spoustu dalších projektů!

10. 12. 2020

Je vánoční čas!

Tomáš Klus a Městská divadla pražská natočili novou vánoční píseň pro časy koronavirové pandemie. V klipu, který bude mít premiéru 10. prosince, uvidíte Kateřinu Marii Fialovou, Zdeňka Piškulu, Martina Donutila a další herce Městských divadel pražských.

09. 12. 2020

MÁME NOVÝ PODCAST! DIVADLO DO VAŠICH UŠÍ

Abychom vám zpříjemnili čekání, než znovu otevřeme, připravujeme pro vás spoustu dalších projektů. Jedním z nich je série dramaturgických podcastů k inscenacím. Poslechněte si nové díly k inscenacím Vojna a mír a Přes čáru.

04. 12. 2020

Konec ostrůvku svobody v bažině běloruské diktatury

Třetí měsíc pokračují povolební protesty v Bělorusku. Tisíce zatčených, stovky zraněných a zmrzačených, zhruba desítka mrtvých – to je dosavadní bilance
policejního násilí v běloruských městech.
 

03. 12. 2020

Divadlo Komedie slaví devadesátiny! Jako dárek jsme vydali knihu o jeho historii

Divadlo Komedie oslavuje 90. výročí svého otevření. Za jeho historií včetně slavné éry pod vedením Vlasty Buriana se ohlíží nová kniha Divadlo Vlasty Buriana a Komedie /1930-2020/.

23. 07. 2020

S Arminem Petrasem na švejkovské téma

Dramaturyně Jana Slouková udělala během německých generálek koprodukční inscenace Švejk/Schwejk Městských divadel pražských a Staaatstheater Augsburg rozhovor s režisérem Arminem Petrasem pro 4. číslo Moderního divadla. Proč vyhledává mezinárodní projekty? A co pro něj znamená švejkovské téma? Odpovědi na tyto otázky vám přinese i jeho inscenace, jejíž česká premiéra se kvůli koronakrizi přesunula z března na říjen.

 

15. 07. 2020

Andělé v Americe jsou hra o celém vesmíru

Viktor Dvořák za roli Louise Aronsona dostal Thálii, do širších nominací se dostali i Tomáš Havlínek a Ondřej Pavelka. V Cenách divadelních novin získali Andělé v Americe také tři nominace: za herecký výkon Eva Salzmannová a Ondřej Pavelka, za režii pak Michal Dočekal. Právě s ním mluvil dramaturg Michal Zahálka před premiérou inscenace v Moderním divadle.

06. 07. 2020

Hus, Žižka a Roháč jsou tři tváře revoluce

V divadle Komedie se od ledna hraje Husitská trilogie podle Aloise Jiráska. Kdy jindy proto připomenout rozhovor s režisérem a dramaturgem této inscenace, než dnes, kdy uplynulo přesně 605 let od upálení mistra Jana Husa? 

02. 07. 2020

Jaký význam má slavit něco, co už neexistuje?

Derniéra Konzervativce se blížía my proto zveřejňujeme rozhovor z vůbec prvního čísla Moderního divadla, kde se šéfredaktorka Lenka Dombrovská ptala Kamily Polívkové a Davida Zábranského.