BLOG

05. 03. 2021

CHAPLINŮV DIKTÁTOR, VYNÁLEZCE TESLA A BURIANOVA STOTŘICÍTKA!

Právě vychází nové číslo našeho časopisu Moderní divadlo. Co všechno se v něm dočtete? 

19. 02. 2021

TAM, KDE NĚKDO HODNĚ MILUJE, PEKLO ZOSTRAŽITÍ

Melancholický rozhovor s Vladimírem Morávkem (*1965), jedním z nejvýraznějších českých režisérů, jenž právě zkouší v divadle rokoko hru Jiřího Suchého Dr. Johann Faust, Praha II, Karlovo nám. 40.

17. 02. 2021

SLEDUJTE ZÁZNAMY A VIDEA Z NAŠICH DIVADEL NA MDPLAY!

Připravili jsme pro vás novou stránku MDPlay, kde přehledně najdete všechna naše videa a můžete si pustit záznamy představení online. Tento týden můžete zhlédnout inscenaci Želary!

21. 01. 2021

BĚŽ A JEŠTĚ SI ZARISKUJ

Eva Salzmannová (*1958) se výzev rozhodně nebojí. Po mnoha letech angažmá v Národním divadle odešla do Městských divadel pražských. Nedávno vydala knihu s názvem Útěkářka. Na DAMU učí a režíruje absolventské inscenace. A čeká ji hlavní role v inscenaci podle Brechtovy hry Matka Kuráž a její děti Prečtěte si s ní rozhovor!

30. 12. 2020

Rozšiřujeme ob(z)ory

Divadlo naštěstí není pouze o tom, co se děje na jevišti. Abychom vám zpříjemnili čekání, než znovu otevřeme, připravujeme pro vás spoustu dalších projektů!

09. 12. 2020

MÁME NOVÝ PODCAST! DIVADLO DO VAŠICH UŠÍ

Abychom vám zpříjemnili čekání, než znovu otevřeme, připravujeme pro vás spoustu dalších projektů. Jedním z nich je série dramaturgických podcastů k inscenacím. Poslechněte si nové díly k inscenacím Vojna a mír a Přes čáru.

04. 12. 2020

Konec ostrůvku svobody v bažině běloruské diktatury

Třetí měsíc pokračují povolební protesty v Bělorusku. Tisíce zatčených, stovky zraněných a zmrzačených, zhruba desítka mrtvých – to je dosavadní bilance
policejního násilí v běloruských městech.
 

03. 12. 2020

Divadlo Komedie slaví devadesátiny! Jako dárek jsme vydali knihu o jeho historii

Divadlo Komedie oslavuje 90. výročí svého otevření. Za jeho historií včetně slavné éry pod vedením Vlasty Buriana se ohlíží nová kniha Divadlo Vlasty Buriana a Komedie /1930-2020/.

23. 07. 2020

S Arminem Petrasem na švejkovské téma

Dramaturyně Jana Slouková udělala během německých generálek koprodukční inscenace Švejk/Schwejk Městských divadel pražských a Staaatstheater Augsburg rozhovor s režisérem Arminem Petrasem pro 4. číslo Moderního divadla. Proč vyhledává mezinárodní projekty? A co pro něj znamená švejkovské téma? Odpovědi na tyto otázky vám přinese i jeho inscenace, jejíž česká premiéra se kvůli koronakrizi přesunula z března na říjen.