V+W Revue Divadlo ABC

Jiří Janků, Petr Svojtka
Detail fotogalerie

Hrají

 
 

Režie

Petr Svojtka

Dramaturg

Jiří Janků

Scéna

Jaroslav Milfajt

Kostýmy

Kateřina Hájková

Hudba

Jaroslav Ježek 

Texty písní

Jiří Voskovec, Jan Werich a Jiří Janků

Hudební aranže

Jiří Janouch

Hudební nastudování

Petr Wajsar

Choreografie

Martin Pacek

Choreografie stepu

Barbora Janatková

Hudební revue, která připomíná slavnou éru Osvobozeného divadla a jeho dva legendární protagonisty Jiřího Voskovce a Jana Wericha. 

V roce 2015 jsme si připomněli 110 let od narození dvou velikánů českého divadla, klaunů, kteří se zapsali do srdcí mnoha diváckých generací, Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Protože dnešní Městská divadla pražská sídlí ve stejných prostorách jako někdejší Osvobozené divadlo, tedy v sále domu U Nováků, chtěli jsme toto výročí připomenout hudební komedií, která mapuje předválečnou spolupráci této legendární dvojice.
 
Inscenace vzdává hold nespoutané hravosti V+W, přibližuje dnešním divákům principy a kořeny jejich tvorby a také vyvrací některé zažité představy o tom, jak Osvobozené divadlo fungovalo. To vše se odehrává  formou revue, tedy žánru, který byl dvojici V+W tolik vlastní. Těšit se můžete na specifický inteligentní humor, řadu písní Jaroslava Ježka ve zcela nových aranžích a chybět nebudou ani taneční výstupy, které ke každé revui neodmyslitelně patří.
Inscenaci nastudoval pro Divadlo ABC režisér Petr Svojtka.

Reportáž ze zkoušení můžete zhlédnout ZDE.

V+W Revue vyhrála hlasování Klubu mladých diváků o nejúspěšnější inscenaci sezony 2014/15.

Délka představení: 2 h 30 | Premiéra: 15.11.2014

Komentáře diváků

Včera jsme byli na V+W Revue. Tedy, že Vaši herci umějí zpívat a tancovat, víme už od Šakalích let a dalších představení. Ale že umí hrát na tolik nástrojů a tak dobře, to jsme opravdu netušili. Ten osmiruční Bugatti step, nebo nápadité funkční "domácké" nástroje z nálevek či poloplných lahví. A jak  úžasně stepovali, to jsme byli nadšení. Pana Kalvodu jako by učil sám Frank Towen. Všichni byli skvělí, poděkujte jim za nás.  A neuvěřitelně výkonné musely být tentokrát i garderobiérky, protože ty převleky byly docela rychlé a náročné. Jedním slovem: dechberoucí.
23. května 2017

Skvělé představení, výborní herci i pojetí. Myslím, že i pánové V a W by se bavili. Děkuji.
27. ledna 2017

Děkuji všem tvůrcům za vynikající představení V+W Revue. Hra plná neotřelých nápadů, skvělá hudba, scéna i choreografie... A herci předvedli, že skvěle zvládají svůj kumšt. Nejen mluvit, ale i zpívat, tančit, stepovat a hrát na hudební nástroje. Mistrovské výkony. Dávám palec výrazně nahoru.
8. května 2015
 
V Divadle ABC jsem viděla již řadu představení, všechna krásná, ale tohle je naprostá PECKA!
30. března 2015
 
Jedním slovem "úžasné".
20. prosince 2014
 
Predstavenie ma očarilo. Výborný text a výběr hudby, skvělé výkony, ohromná pocta V+W.
24. listopadu 2014
 

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí