Tanec smrti Divadlo Malá scéna ABC

August Strindberg
Detail fotogalerie

Hrají

Alice Radka Fidlerová
Edgar Jiří Schwarz
Kurt Oldřich Vízner
 
Režie
Překlad Zbyněk Černík
Úprava a dramaturgie Věra Mašková
Scéna Adam Pitra
Kostýmy Daša Krištofovičová

Po delším čase ožije opět Malá scéna ABC původním projektem Městských divadel pražských. Své vrcholné dílo Tanec smrti napsal vynikající, leč kontroverzní švédský dramatik na počátku 20. století, těsně po rozchodu se svou druhou manželkou. Přestože dnes je Strindberg považován za největšího švédského dramatika, ve své době byl pokládán za skandalistu, neboť jeho díla pronikala do hlubin lidské psychologie a odhalovala zejména nepříjemná zákoutí soužití mezi mužem a ženou s naprostou nekompromisností a bez servítků. Tanec smrti je krutou i směšnou anatomií jedné lásky, milostným trojúhelníkem lidí již nemladých, kteří však časem nezmoudřeli a nedokázali ani otupit hroty své vášně, zloby a nenávisti. Muž, žena, milenec, trojice, která nedokáže žít spolu ani bez sebe a která během plynutí času vypracovala strategii vzájemných podrazů, hru intrik a schopnost jít si na nervy k neuvěřitelné virtuozitě, k bravurnímu tanci. Kdo bude mít poslední slovo? Smrt? Nenávist? Anebo láska, která je počátkem i koncem všeho? Strhující příběh, kde všechno je jinak než se zdá a který nedá divákovi vydechnout až do poslední chvíle, je vysněnou hereckou příležitostí pro tři protagonisty v nejlepších letech.

Délka představení: 1 h 55 | Premiéra: 01.01.1970

Napsali o nás

Zatančíme si?

22.04.2015
Recenze na studentpoint.cz

Číst dále…

Komentáře diváků

Představení Tanec smrti můžu jen doporučit. Speciálně výkon pana Víznera.
1. dubna 2015
 
Obdivuji výkony všech tří herců, každý svým nezaměnitelným způsobem výjimečný a dohromady se skvěle doplňující.
31. března 2015
 
Na Malé scéně ABC jsem byla poprvé a příjemně mě to překvapilo. Je skvělé být u herců tak blízko, je to úplně jiný zážitek, než ve velkém divadle. A Tanec smrti je strhující, děkuji!
15. února 2015

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí