Happy End Divadlo Rokoko

Anat Gov
Detail fotogalerie

Hrají

Talja Dana Batulková
Chajale Radka Fidlerová
Miki Jitka Smutná
Emunale Evellyn Pacoláková
Amalia Hana Doulová
Dr. Katz Jiří Hána
Josi Zdeněk Velen
 
Režie Arnošt Goldflam

Dramaturgie

Jiří Janků
Překlad Šárka Doležalová
Scéna Tomáš Rusín
Kostýmy Petra Goldflamová Štětinová
Hudba Milan Potoček
Choreografie Jana Hanušová

Současná izraelská tragikomedie, která se s nadhledem až groteskním zabývá neveselým fenoménem dnešní doby.

Režisér Arnošt Goldflam připravil neotřelou komedii izraelské dramatičky Anat Gov, která v její zemi vzbudila velký rozruch. Otevřeně se totiž zabývá chorobou, která se dnes nějakým způsobem dotýká téměř každého - rakovinou. Anat Gov s humorem a nadhledem nabízí různé pohledy, jak se s takovou situací vyrovnat, aniž by člověk ztratil svobodu, důstojnost a hlavně optimismus. Proto se v inscenaci můžete těšit nejen na skvělé herecké výkony, ale i hudebně-taneční výstupy, které celou hru posunují do roviny téměř groteskní.

Anat Gov patřila k předním izraelským dramatikům posledních let. Její původní profesí bylo herectví, ale poměrně záhy se začala věnovat psaní. Její hry jako Největší přátelé, Manželství nebo Lysistráta 2000 získaly v Izraeli řadu ocenění a měly velký divácký ohlas. Komedie Ó, můj bože se pak úspěšně uváděla v Evropě i v Americe.

 
Happy End začala psát poté, co u ní lékaři objevili rakovinu. Rozhodla se o své chorobě hovořit naprosto otevřeně a tato tragikomedie je toho důkazem. I když se dotýká natolik závažných věcí, jakými jsou nemoc a smrt, nechybí jí humor a nadhled. Tímhle neotřelým přístupem si získala srdce mnoha diváků a současně podpořila prevenci v boji proti této záludné chorobě. Anat Gov přežila s rakovinou čtyři roky, během kterých, jak sama řekla v jednom z posledních rozhovorů, bylo víc dobrých než špatných dní. Přestože jí nakonec v roce 2012 podlehla, poselství, které divákům zanechala, totiž „Nikdy neztrácejte naději a berte si z života to nejlepší“, je stále živé. 

Záštitu nad touto inscenací převzalo Izraelské velvyslanectví.
 

Délka představení: 2h 20 | Premiéra: 28.03.2015

Kdy se hraje

Čtvrtek 23.06. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Pondělí 19.09. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]

Komentáře diváků

Dobrý den, hluboká poklona patří Vám Všem, představení bylo famózní, odnesla jsem si z večera nádherný zážitek. Bylo mi v divadle krásně, ještě jsem tak nádhernou atmosféru nezažila. Představení bylo hráno srdcem, pro lidi a s láskou, která vyplnila celé hlediště. Veliké díky za příjemný večer s Vámi !!! Krásné dny přeji Dobrovolnice L.P. z Hospice Sv. Štěpána v Litoměřicích
12. května 2016

Nádherné představení, skvělé herecké výkony. Naprosto jsem nečekal, že se budu polovinu představení smát. Těším se na další návštěvu vašeho divadla.
2. června 2015
 
Milá MDP, ve čtvrtek 7. 5. jsem byla na vaší hře Happy End a musím ji velmi pochválit. I přes kontroverznost tématu a osobní zkušenost (nebo možná právě proto) jsme se skvěle bavily. Všechny herečky byly skvělé. Kdo mě ale velmi mile překvapil, byl Jiří Hána, jako Dr. Katz je naprosto úžasný.
11. května 2015
 
Nádherné představení, pan Arnošt Goldflam nezklamal, jeho hra byla úžasná. Citlivé téma v podání představitelek je zážitek. Moc děkuji a přeji všem představitelkám hodně hodně zdraví.
29. březen 2015Zdroj Feedbando