Shirley Valentine Divadlo ABC

Willy Russell Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Shirley Valentine Simona Stašová
 
Režie Zdeněk Kaloč
Překlad Pavel Dominik
Kostýmy Michaela Červenková

Bravurní komedie o hledání sebe sama je určena nejen ženám středního věku, ale všem, kdo mají rádi dobrou zábavu. Inscenace vznikla ve spolupráci s FDA.

One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. I když se musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené. Bravurní komedie o hledání vlastní identity z dílny známého britského komediografa Willy Russella, jehož muzikál Pokrevní bratři obletěl celý svět, je určena nejen všem ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale i všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu. Navíc je skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta, přímo stvořené pro hvězdu Městských divadel pražských Simonu Stašovou, která dlouho čekala právě na takovouto příležitost. Sama se vyjádřila, že tahle hra je právě o tom, co touží říct teď v tuto chvíli. Nápomocen jí v tom byl brněnský režisér Zdeněk Kaloč. Inscenace vznikla ve spolupráci s FDA.

Toto představení nedoporučujeme dětem do 15 let.

Předprodej vstupenek zahajujeme vždy první pracovní den v měsíci na měsíc následující.

 

 

Délka představení: 2 h 50 | Premiéra: 01.01.1970

Kdy se hraje

Pátek 21.12. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]
Sobota 22.12. 17:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]
Středa 23.01. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]
Čtvrtek 31.01. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]
Sobota 09.02. 17:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]
Čtvrtek 14.02. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]

Napsali o nás

​Shirley Valentine Simony Stašové oslavila 400. reprízu

27.09.2013
kulatá repríza v Divadle ABC

Číst dále…

SIMONA STAŠOVÁ: Kdyby máma nebyla herečka, na herectví bych ani nepomyslela

Martina Oplatková, Naše rodina, 10.11.2009

Bohatou hřívu téhle originální herečky jsme si zvykli poslední dobou vídat často na plátně nebo televizní obrazovce. Také na jevišti se Simoně Stašové daří, před nedávném získala dokonce Cenu Thálie. A to přesto, že se prohlašuje za člověka, který se nerad předvádí. Říká, že nebýt její maminky Jiřiny Bohdalové, nikdy by si herectví nevybrala...

 

Číst dále…

Komentáře diváků

Hned po inscenaci Hráči druhá nejlepší inscenace, kterou jsem v Městských divadlech pražských viděla. Děkuji za skvělé herecké výkony!!
22. listopadu 2014
 
Díky za dnešní neuvěřitelný zážitek se Simonou Stašovou a její legendární Shirley Valentine! Po x letech (počkala jsem si asi na ten správný věk? :-))) jsem se konečně na představení dostala a husí kůži (konec mne rozstřelil) jsem na divadle měla poprvé!!! Excelentní výkon!!! Nemám slov! Velké díky!!!!!! Přeji, ať se daří, a snad usnu:-)
27. června 2014
 
Viděl jsem různá divadelní představení, ale nic mě tak nepřimrazilo do sedadla jako S. V. Možná kdybych toto představení viděl před pár měsíci, tak by mé manželství nemuselo skončit rozchodem. Paní Simoně Stašové jsem věřil každé slovo, obdivuji její herecké umění a mám ji moc rád. Je to nádherná žena a PANÍ HEREČKA.
23. března 2014

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí