Saturnin Divadlo ABC

Zdeněk Jirotka, Martin Vačkář, Ondřej Havelka Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

8326
Leopold Janský Vasil Fridrich
Saturnin Jiří Hána
Teta Kateřina Jitka Smutná
Milouš (alt.) Jan Meduna / Vojtěch Havelka
Barbora Terebová (alt.) Lucie Pernetová  Zuzana Norisová / Henrieta Hornáčková
Dědeček Jaroslav Vlach
Dr. Vlach  Jan Szymik
   
 
Režie

Ondřej Havelka

Dramaturg Jiří Janků
Scéna Martin Černý
Kostýmy Jaroslava Pecharová, Jana Jurčová
Pohybová spolupráce Ondřej Havelka
Choreografie Jana Hanušová
Hudební spolupráce Melody Makers Ondřeje Havelky
Korepetice Miroslav Lacko
Hudební aranžmá Petr Tichý

 

Hudební féerie na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky vypráví o sluhovi, který způsobí v poklidném životě svého zaměstnavatele řadu překvapivých zvratů.

Saturnin je v Čechách pojmem již několik generací. Zdeněk Jirotka, napsal tento humoristický román za války, v roce 1942. Od té doby se kniha dočkala více než deseti vydání a svým půvabem získává stále nové generace čtenářů. Mladý muž dobrého společenského postavení a vychování získá, tak trochu nedopatřením, sluhu Saturnina. Ten se de facto stane pánem svého zaměstnavatele a způsobí v jeho dosud poklidném životě řadu překvapivých zvratů a situací. Ty by se bez Saturnina daly těžko zvládnout. Už proto ne, že by bez něj pravděpodobně nikdy nenastaly. Kniha okouzluje zejména svým nezaměnitelným suchým humorem, parodií, nadsázkou a především absurditou situací, do kterých uvádí svérázný sluha Saturnin celé své okolí. 
Vzhledem k tomu, že děj odkazuje do třicátých let minulého století, oslovili jsme „odborníka na tuto dobu“ Ondřeje Havelku, který se svým dlouholetým spolupracovníkem Martinem Vačkářem připravil scénář a sám pak inscenaci režíroval. Na pomoc by si přizval i svůj nezaměnitelný orchestr Melody Makers.

Délka představení: 2h 50min | Premiéra: 01.01.1970

Komentáře divákůZdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí