Top Dogs Divadlo Rokoko

Urs Widmer
Detail fotogalerie

Hrají

Sandra Maxová Henrieta Hornáčková
Daniela Weissová Dana Batulková
Květuše Konečná Lenka Zbranková
Josef Brixi Zdeněk Vencl
Jan Bílek Jiří Hána
Karel Mlynář Lukáš Jurek
Jindřich Kraus Radim Kalvoda
Martin Suchařípa Michael Vykus
Oskar Vlach Zdeněk Dolanský
 

Režie

Petr Svojtka

Dramaturg

Jiří Janků

Překlad

Eva Hádková

Úprava

Jiří Janků, Petr Svojtka

Scéna

Marie Rašková

Kostýmy

Kateřina Hájková

Hudba

Petr Wajsar

Pohybová spolupráce

Martin Pacek

Moderní groteska o rekvalifikaci manažerů propuštěných z vysokých funkcí.

Originální komedie nás zavede do bizarního prostředí rekvalifikačních terapií pro propuštěné manažery ve vysokých funkcích – tzv. top dogs. Ti, co dříve vedli a řídili velké koncerny a společnosti a vyhazovali z práce tisíce lidí, byli najednou sami vyhozeni. Ale společnost potřebuje především produktivní členy. A vše je nakonec jen a jen business. Stačí dobrý nápad, a tak je pro tyto propuštěné zřízen kurz, v němž mají být hroutící se znovu postaveni na nohy skrze nejrůznější psychoterapie, modelové situace a nácvik „správného chování“. Moderní švýcarská groteska byla původně napsána pouze pro potřeby curyšského Neumarkt Theater, záhy však byla inscenována i v dalších divadlech po celé Evropě. Sám autor nabádá, aby s textem bylo zacházeno jako s pracovním materiálem – a byl tak přizpůsobován lokálnímu kontextu. Proto vám v Městských divadlech pražských nabízíme Top Dogs à la Praha 2016. Inscenaci připravil pro Divadlo Rokoko režisér Petr Svojtka.

 

Délka představení: 2 h 20 | Premiéra: 05.11.2016

Komentáře diváků

To bylo naprosto skvělé představení! Tak nápaditě rozepsané dialogy a myšlenkový dopad. Nápaditá scénografie, perfektně padnoucí hudba, mistrovská režie a skutečně uvěřitelné herecké výkony do jednoho. Paráda! Skvělé! Klaním se až k zemi. 
31. 5. 2017

Výborné, bohužel až mrazivě pravdivé. S lidmi se v pracovním procesu dnes jedná jako s materiálem. Použít - vyhodit. Skvělé představení!
31. 1. 2017Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí