Holky z kalendáře Divadlo ABC

Tim Firth Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Maria Hana Doulová
Chris Veronika Gajerová
Annie Dana Batulková
Cora Radka Fidlerová
Ruth Jitka Smutná
Celia Kateřina Macháčková
Jessie Lenka Termerová
John Clarke (manžel Annie) Jan Vlasák  / Zdeněk Dolanský
Lawrence Pavel Juřica
Rod Harper Stanislav Lehký
Lady Cravenshire Jana Drbohlavová  / Zuzana Hykyšová
Liam Zdeněk Vencl
Elaine Daniela Choděrová
 
Režie Ondřej Zajíc
Překlad Pavel Dominik
Dramaturg Věra Mašková
Scéna Tomáš Moravec
Kostýmy Michaela Červenková

Něžná a jímavá komedie o ženách, které jsou pro dobrou věc ochotny udělat to, co by je nenapadlo ani v těch nejodvážnějších snech.

Na počátku byla skutečná událost, která se stala námětem pro film a později i základem úspěšné divadelní hry. Dámy v letech z jednoho venkovského hnízda, kde není příliš bohatý společenský život, se domnívají, že mají své nejlepší časy za sebou. Každá z nich se musí vyrovnávat s nějakou těžkou životní situací – odchodem dítěte, smrtelnou nemocí manžela, krachem živnosti, manželskou nevěrou – a to bez naděje, že jednou bude líp a že ještě za nějakým rohem čeká nový a lepší život. Nápad nafotit kalendář s akty je bláznivý úlet, který se postupně promění ve velkolepou vzpouru proti osudu, proti stáří, proti životní marnosti. Není tak důležité, že kalendář promění ospalé městečko v metropoli a dámy z farního spolku v mediální celebrity, jako to, že jeho prostřednictvím najdou, ve stínu smrti, znovu ztracenou svobodu, hravost, nová přátelství, nové sny a novou naději. Pro Divadlo ABC hru nastudoval v české premiéře režisér Ondřej Zajíc.

Partnerem inscenace Holky z kalendáře je společnost Cetelem. Děkujeme.

Délka představení: 2 h 50 | Premiéra: 01.01.1970

Kdy se hraje

Pátek 28.12. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]
Pátek 18.01. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]
Pondělí 25.02. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]

Napsali o nás

Holky z kalendáře na ČRo

17.08.2012
Reportáž na Čro 1

Číst dále…

Recenze Topzine.cz

17.08.2012
Holky z kalendáře fotily premiérové akty před diváky!

Číst dále…

Komentáře diváků

Představení Holky z kalendáře bylo naprosto jedinečné. Herecké výkony byly výborné, ale i prostředí divadla a jeho atmosféra a samozřejmě zážitek z tohoto představení způsobil, že se k Vám budeme určitě i nadále vracet.
16. března 2015
 
Představení jsem si příjemně užila. Šestice hlavních protagonistek výborná, sympatické dámy dokáží člověku udělat radost!
3. října 2014
 
Představení mě nadchlo! Velmi jsem se u něho pobavila. Hlavní herečky byly fantastické a zajistily mi po celý večer dobrou náladu.
3. října 2014

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí