Molly Sweeney Divadlo Rokoko

Brian Friel Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Molly Dana Batulková
Frank Vasil Fridrich
Dr. Rice Aleš Procházka
 
Režie Ondřej Zajíc
Překlad Ota Ornest
Dramaturg Věra Mašková
Výprava Adam Pitra
Hudba Vladivojna La Chia

Česká premiéra psychologického dramatu vynikajícího irského dramatika o slepotě skutečné i domnělé, a opravdových zázracích života.

Jako dítě oslepla. Vytvořila si svůj vlastní svět a dala svému životu smysl. Její manžel osud své ženy sdílí. Miluje ji, ale není schopen uvěřit tomu, že život bez očí může být plnohodnotný. Roky zasvětil pátrání po nějakém zázračném léku, který by dal jeho ženě Molly zrak. Lék nachází v okamžiku, kdy už přestal doufat. I lékař, který je schopen „zázračnou“ operaci provést, už přestal věřit sám sobě a své dovednosti. Touha dát zrak ženě, kterou oba vnímají jako výjimečnou bytost , je spojí, zaktivizuje, přiměje všechny tři jít až na hranice svých možností a prozkoumat svoje vlastní meze. Friel, vynikající irský dramatik, nekomponuje dějové hry, ale dramata s hlubokým psychologickým ponorem. Dává nám nahlédnout do nejhlubších pater lidského vědomí i podvědomí a vede nás krok za krokem labyrintem duše svých hrdinů. Zve nás na cestu, která se v důsledku ukazuje napínavější a vzrušivější než mnohá akční dramata. Na začátku jsou tři lidé, kteří se zdají být jasně definovaní. Na konci stojíme před otázkou, kdo z nich byl skutečně slepý? Netradiční forma hry klade nesmírné nároky na všechny tři představitele, jimž ovšem nabízí nevšední herecké příležitosti.

Z technických důvodů nelze pouštět diváky do sálu po začátku představení.


V představení se v souladu s autorským uměleckým záměrem kouří (cigareta na jevišti je dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví rekvizitou). 

Délka představení: 2 h 20 | Premiéra: 01.01.1970

Napsali o nás

Slepota a zaslepenost

11.09.2013
recenze Molly Sweeney od B. Pražana

Číst dále…

Molly Sweeney v pořadu Mozaika

21.06.2013
Na ČRo 3 - Vltava

Číst dále…

Komentáře diváků

Velmi silný zážitek. Neobvyklá, leč skvěle pusobící scéna. Pro herce to muselo být velmi náročné, ale zvládli to na jedničku.
18. ledna 2016


Molly Sweeney je o odvaze žít svůj život podle sebe: každý má právo na svoje vnímání života a nemá se nechat manipulovat ostatními.
16. února 2015
 
Krásné představení, výborný herecký koncert všech herců, jímavé a silné příběhy přesahující do současné doby, velmi aktuální.
15. února 2015
 
Rád bych poděkoval za skvělé představení Molly Sweeney. Jen víc moderních a současných her! Všichni tři herci byli skvělí, ale Aleš Procházka je jako vždy excelentní!
3. dubna 2014Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí