Tomáš
Milostný

herec
Tomáš Milostný
V Městských divadlech pražských od roku 2019.

Narodil se v Brně jako Tomáš Sýkora. V roce 2015 se rozhodl přijmout jméno svého dědečka Ivana Konstantina Milostného. Tomáš Milostný vystudoval na JAMU obor činoherní herectví. Od roku 1999 doteď působí v Divadle Husa na provázku. Mezi jeho nejvýznamnější divadelní role patří například Smerďakov v Bratrech Karamazových, Hugo Pludek v Zahradní slavnosti, Kubeš v Baladě pro banditu, Rogožin v Idiotovi, Švejk a mnoho dalších. Tomáš Milostný spolupracuje i s jinými divadly, mezi něž mimo jiné patří Národní divadlo Brno, HaDivadlo, Stage Art, Divadlo Feste a Spolek sešlých. Výraznější role měl ve filmech Kuličky (2008), Muži v říji (2009), Sráči (2011), Ženy, které nenávidí muže (2011) a v seriálech Kancl (2014) a Bohéma (2016).
 

Aktuální role

Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 
Komedie

Švejk / Schwejk

z textů Jaroslava Haška, Bertolta Brechta a Petry Hůlové
Kdo je Švejk? Co je Švejk? Co znamená Švejk pro nás a co pro zbytek světa? A co pro ten zbytek světa znamenáme my?
 

ZA 87,30 KČ NA HODINU NEPŘEMÝŠLÍM!

Podle Saši Uhlové

HRDINOVÉ KAPITALISTICKÉ PRÁCE