Tomáš
Milostný

herec
Tomáš Milostný

V Městských divadlech pražských je od roku 2019.

Narodil se v Brně jako Tomáš Sýkora a v r. 2015 se ale rozhodl přijmout jméno svého dědečka Ivana Konstantina Milostného. Tomáš Milostný vystudoval na JAMU obor činoherní herectví. Od roku 1999 působil v Divadle Husa na provázku. Mezi jeho nejvýznamnější divadelní role tehdy patřil Smerďakov v Bratrech Karamazových, Hugo Pludek v Zahradní slavnosti, Kubeš v Baladě pro banditu, Rogožin v Idiotovi, Švejk a mnoho dalších. Pracoval kontinuálně s mnoha režiséry, výrazné role ztvárnil například u Vladimíra Morávka nebo Jana Antonína Pitínského. Kromě stálého angažmá v Divadle Husa na provázku spolupracoval často i s alternativními divadly (Divadlo Feste, Druhý Pád, Spolek sešlých )a diváci jej znají i z jeviště Národního divadla Brno, Divadla Bolka Polívky, Divadla u stolu nebo HaDivadla. V současné době také hostuje v A studiu Rubín v autorské inscenaci Simony Petrů Náhradní existence inspirované osudem básníka a překladatele Jana Zábrany. Výraznější role měl ve filmech Kuličky, Muži v říji, Sráči, Ženy, které nenávidí muže a v seriálech Kancl a Bohéma.

 

Aktuální role

ABC

BÍLÁ NEMOC

Karel Čapek
Čapkův prorocký obraz v režii Michala Dočekala v hlavní dvojroli s Miroslavem Donutilem.
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Komedie

Hotel Good Luck

Alejandro Ricaño
Osamělý radiový DJ Bobby je posedlý strachem ze smrti. Ze své sklepní rozhlasové stanice se vydává na cestu skrz paralelní vesmíry a hledá ty, které miloval a ztratil. Protože, co se nemůže stát v této realitě, může se stát v jiné...
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
ABC

Pupek Paříže

DAVID DRÁBEK PODLE GEORGESE FEYDEAUA
Co všechno se může stát za jednu noc? Klasická francouzská situační komedie v netradičním pojetí Davida Drábka.
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 
Komedie

Volání divočiny / London Calling

Štěpán Gajdoš a Ondřej Novotný podle Jacka Londona
Autorská inscenace o svobodě, romantice a touze po krvi inspirovaná románem Jacka Londona Volání divočiny.

Ty jsi odjakživa milovala projekty.

Simon Stone podle Federica García Lorcy

YERMA