Sára
Affašová

herečka
Sára Affašová
V Městských divadlech pražských od sezony 2019/2020. 

Vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU. V divadle DISK absolvovala výraznými rolemi v inscenacích Choroby mládí (F. Bruckner) v režii Barbory Maškové, Cizinec hledá byt (E. Hostovský) v režii Tomáše Loužného a Rozhovory s astronauty (F. Zeller) režisérky Zuzany Burianové. S Tomášem Loužným a Barborou Maškovou spolupracovala i na mimoškolních projektech, nejrůznějších scénických čteních a autorských inscenacích. Objevila se ve filmech The Death and Life of John. F. Donovan režiséra Xaviera Dolana a Teroristka v režii Radka Bajgara. Zahrála si také v seriálech Rapl, Specialisté nebo Single lady, diváci ji ale znají především jako Janu ze seriálu Ulice.  V Městských divadlech pražských hostovala nejprve v inscenaci románu Jaroslava Havlíčka Neviditelný v režii Martina Františáka, její první role coby členky souboru byly poté v inscenacích Elefantazie (režie David Drábek), Smrt obchodního cestujícího a Vojna a mír (obojí režie Michal Dočekal).

Aktuální role

ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
ABC

María de Buenos Aires

Ástor Piazzolla, Horacio Ferrer
První české uvedení světově proslulé „tango operity“ na pomezí činohry, opery a tanečního divadla. 
Rokoko

Neviditelný

Jaroslav Havlíček
Divadelní adaptace románu o touze po moci, rodinné anamnéze a neviditelném strýci.
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 

Mrchu jste ze mě udělali vy! 

LUCHINO VISCONTI

Posedlost