Sára
Affašová

herečka
Sára Affašová
V Městských divadlech pražských od sezony 2019/2020.

Vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU. V divadle DISK absolvovala výraznými rolemi v inscenacích Choroby mládí v režii Barbory Maškové, Cizinec hledá byt v režii Tomáše Loužného a Rozhovory s astronauty režisérky Zuzany Burianové. S Tomášem Loužným a Barborou Maškovou spolupracovala i na mimoškolních projektech, nejrůznějších scénických čteních a autorských inscenacích. Objevila se ve filmech The Death and Life of John. F. Donovan režiséra Xaviera Dolana a Teroristka v režii Radka Bajgara. Zahrála si také v seriálech Rapl, Specialisté nebo Single lady, diváci ji ale znají především jako Janu ze seriálu Ulice. V Městských divadlech pražských účinkuje například v inscenaci románu Jaroslava Havlíčka Neviditelný v režii Martina Františáka, autorském muzikálu Elefantazie Davida Drábka nebo Smrt obchodního cestujícího a Vojna a mír režiséra Michala Dočekala. Výraznou roli má také v inscenaci podle Chaplinova filmu Diktátor v režii Martina Čičváka.

Aktuální role

ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
ABC

Jak se vám líbí

William Shakespeare
Shakespearova nejromantičtější komedie o lásce a návratu k přírodě.
Rokoko

Neviditelný

Jaroslav Havlíček
Divadelní adaptace románu o touze po moci, rodinné anamnéze a neviditelném strýci.
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 

Mother fucker
Father killer
What a thriller!

TOMÁŠ JARKOVSKÝ A JAKUB VAŠÍČEK PODLE SOFOKLA

Antigona