Dana
Batulková

herečka
Dana Batulková

V Městských divadlech pražských od roku 1997.

K divadlu ji přivedl zájem o poezii (na gymnáziu spolupracovala s recitačním studiem Violy). Na DAMU absolvovala rolí Jill ve hře I motýli jsou volní. Poté prošla scénami v Kladně a Mladé Boleslavi a spolupracovala s Volným spojením režisérů na různých divadelních projektech, především v Divadle v Řeznické. V divadle Komedie zažila od roku 1997 pět šťastných tvůrčích let pod vedením režisérů Jana Nebeského a Michala Dočekala. Po Dočekalově odchodu do Národního divadla hrála pod vedením Zdenka Potužila a poté Tomáše Svobody v divadle Rokoko. Spolupracuje s mnoha pražskými scénami a diváci ji dobře znají i z filmu a televize. Hrála například v komedii Milana Šteindlera Vrať se do hrobu, v dramatu Benjamina Tučka Děvčátko, televizní hře Maryška Sabiny Remundové a Nezvěstný v režii Pavla Kačírka. Popularitu jí přinesly televizní seriály Redakce, Náměstíčko, Horákovi, Hraběnky, Comeback nebo Slunečná. V Městských divadlech pražských účinkuje například v inscenacích Vojna a mír a Romeo a Julie v režii Michala Dočekala nebo Herečka sobotní noci autora a režiséra Davida Drábka.

Aktuální role

ABC

Geniální přítelkyně

ELENA FERRANTE, APRIL DE ANGELIS
Divadelní adaptace světového bestselleru. Padesátá léta dvacátého století, neapolská periférie a dvě děvčátka, která si slíbí přátelství na život a na smrt.
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
Rokoko

Soused

Daniel Kehlmann
Hořká komedie ze současnosti s Miroslavem Hanušem a Martinem Donutilem v hlavních rolích.
Rokoko

Tekoucí písky

Jen Silverman
Česká premiéra potemnělé komedie volně inspirované dopisy Charlotty Brontëové.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého.

Proč mluvíte o umění, o kráse, o půvabu? Jste vrah!

DANTE ALIGHIERI A LARS VON TRIER

KOMEDIE JACK STAVÍ DŮM