Dana
Batulková

herečka
Dana Batulková

V Městských divadlech pražských od roku 1997.

K divadlu ji přivedl zájem o poezii (na gymnáziu spolupracovala s recitačním studiem Violy). Na DAMU absolvovala rolí Jill ve hře I motýli jsou volní. Poté prošla scénami v Kladně a Mladé Boleslavi, ale po narození syna Jakuba se už na oblast nevrátila. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů na různých divadelních projektech, především v Divadle v Řeznické.
Odtud vedla její cesta v roce 1997 do divadla Komedie, kde zažila pět šťastných tvůrčích let pod vedením režisérů Jana Nebeského a Michala Dočekala. Po Dočekalově odchodu do Národního divadla hrála pod vedením Zdenka Potužila a poté Tomáše Svobody v divadle Rokoko a zároveň hostovala na dalších scénách. Diváci ji dobře znají i z filmu a televize. Hrála například v komedii Milana Šteindlera Vrať se do hrobu, v dramatu Benjamina Tučka Děvčátko, televizní hře Maryška Sabiny Remundové a Nezvěstný v režii Pavla Kačírka. Popularitu jí přinesly televizní seriály Redakce, Náměstíčko, Horákovi, Hraběnky, Comeback nebo Slunečná.

Aktuální role

Rokoko
Nová komedie Davida Drábka napsaná přímo pro Pavlu Tomicovou v hlavní roli.
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 

Mother fucker
Father killer
What a thriller!

TOMÁŠ JARKOVSKÝ A JAKUB VAŠÍČEK PODLE SOFOKLA

Antigona