Hanuš
Bor

Herec
Hanuš Bor
Hanuš Bor

V Městských divadlech pražských od roku 2007. První herecké zkušenosti získal na přelomu 50. a 60. let jako dětská filmová hvězda. Vedle účinkování na filmovém plátně se věnoval také dabingu, zpěvu a v dětských rolích se představil i na několika pražských divadelních scénách včetně Městských divadel pražských. Dětství strávené před kamerou ovlivnilo jeho následné rozhodování o profesní budoucnosti. Vystudoval herectví na DAMU a poté přijal nabídku angažmá v libereckém Divadle F. X. Šaldy, kde vytvořil množství různorodých rolí. V 90. letech působil několik let v Divadle Labyrint a po jeho zrušení prošel jako nezávislý umělec několika pražskými scénami. V současné době vystupuje na jevištích Městských divadel pražských, spolupracuje s televizí i rozhlasem.

Aktuální role

ABC
60’s aneb Šedesátky
Jiří Janků, Petr Svojtka
Příběh retrofila ‒ hudební komedie o výletech do časů, kdy klukům rostly dlouhé vlasy a láska nebyla sprostým slovem.
ABC
Bedřich Smetana: The Greatest Hits
Jiří Janků, Petr Svojtka
Osm a půl opery za jednu cenu! Komický muzikál pro činoherce z pera Ivana Hlase získal na GRAND Festivalu smíchu cenu Komedie diváků.
ABC
Evžen Oněgin
Alexandr Sergejevič Puškin
Slavný milostný příběh nenaplněné lásky, hledání smyslu a životního cíle.
Oblíbená kniha o záludnostech vyučování cizí řeči v originálním jevištním provedení plném písní, tance a půvabného humoru.
ABC
Tančírna 1918-2018
Jiří Janků, Pavel Khek
Protančete s námi posledními sto lety české historie! Vstupte do naší tančírny a nechte se provést tanečním krokem po důležitých meznících naší republiky! 
ABC
Zítra swing bude zníti všude
Martin Vačkář , Ondřej Havelka
Hudební komedie z poválečné swingující Prahy s orchestrem Melody Makers.
ABC
Žebrácká opera
Václav Havel
Komedie o schopnosti mazaně převrátit morální hodnoty ve svůj vlastní prospěch.

Praha musí být zničena.

podle A. Jiráska

Husitská trilogie