Nina
Horáková

Herečka
Nina Horáková
V Městských divadlech pražských od roku 2015.

Studium činoherního herectví na pražské DAMU dokončila v roce 2012. Již v průběhu studia prokázala svůj výrazný hudební talent v inscenacích Divadla Na Fidlovačce (My Fair Lady, Hvězdy na vrbě, Šumař na střeše, Babička) a v Divadle Kalich v muzikálu Vlasy a Pomáda. V roce 2014 nastoupila do angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav, kde ztvárnila mnoho výrazných rolí, například Eržiku v Baladě pro banditu, titulní roli v Giraudouxově Ondině, Oonu Chaplinovou v inscenaci Chaplin aj. Účinkovala také v několika projektech pohybového spolku Veselé skoky. Věnuje se sólovému zpěvu a také dabingu. V Městských divadlech pražských ji mohou diváci vidět například v muzikálu Lazarus v režii Mariána Amslera, hudební komedii Zítra swing bude zníti všude Ondřeje Havelky, Hotel Good Luck režiséra Michala Dočekala nebo dramatu Roberto Zucco maďarského režiséra Attily Vidnyánszkého ml. Titulní role má v tango operitě María de Buenos Aires v režii a choreografii Lenky Vagnerové a inscenaci Yerma režiséra Mariána Amslera.

Aktuální role

Komedie

Hotel Good Luck

Alejandro Ricaño
Osamělý radiový DJ Bobby je posedlý strachem ze smrti. Ze své sklepní rozhlasové stanice se vydává na cestu skrz paralelní vesmíry a hledá ty, které miloval a ztratil. Protože, co se nemůže stát v této realitě, může se stát v jiné...
Rokoko
Co se stane, když si podnikavý miliardář vezme seniory jako rukojmí svého politického projektu? Ptáte se, jestli je tahle země taky pro starý? Odpoví vám Kanibalky 2, nejčernější satira naší současné reality.
Komedie

Lazarus

David Bowie, Enda Walsh
Poslední dílo Davida Bowieho, komorní muzikál o samotě, naději a potřebě návratu, plný nesmrtelných hitů této mimořádné hudební osobnosti.
ABC

Petr Pan

James M. Barrie, David Drábek
Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst.
ABC

Pupek Paříže

DAVID DRÁBEK PODLE GEORGESE FEYDEAUA
Co všechno se může stát za jednu noc? Klasická francouzská situační komedie v netradičním pojetí Davida Drábka.
Komedie

Roberto Zucco

Bernard-Marie Koltès
Zločinec s andělskou tváří na cestě mezi násilím a odpuštěním.
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli. 

We can be heroes just for one day.

D. Bowie, E. Walsh

Lazarus