Nina
Horáková

Herečka
Nina Horáková
V Městských divadlech pražských od roku 2015.

Studium činoherního herectví na pražské DAMU dokončila v roce 2012. Již v průběhu studia prokázala svůj výrazný hudební talent v inscenacích Divadla Na Fidlovačce (My Fair Lady, Hvězdy na vrbě, Šumař na střeše, Babička) a v Divadle Kalich v muzikálu Vlasy a Pomáda. V roce 2014 nastoupila do angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav, kde ztvárnila mnoho výrazných rolí, například Eržiku v Baladě pro banditu, titulní roli v Giraudouxově Ondině, Oonu Chaplinovou v inscenaci Chaplin aj. Účinkovala také v několika projektech pohybového spolku Veselé skoky. Věnuje se sólovému zpěvu a také dabingu. V Městských divadlech pražských ji mohou diváci vidět například v muzikálu Lazarus v režii Mariána Amslera, hudební komedii Zítra swing bude zníti všude Ondřeje Havelky, Hotel Good Luck režiséra Michala Dočekala nebo dramatu Roberto Zucco maďarského režiséra Attily Vidnyánszkého ml. Titulní role má v tango operitě María de Buenos Aires v režii a choreografii Lenky Vagnerové a inscenaci Yerma režiséra Mariána Amslera.

Aktuální role

ABC

Geniální přítelkyně

ELENA FERRANTE, APRIL DE ANGELIS
Divadelní adaptace světového bestselleru. Padesátá léta dvacátého století, neapolská periférie a dvě děvčátka, která si slíbí přátelství na život a na smrt.
Komedie

Lazarus

David Bowie, Enda Walsh
Poslední dílo Davida Bowieho, komorní muzikál o samotě, naději a potřebě návratu, plný nesmrtelných hitů této mimořádné hudební osobnosti.
ABC

Lištičky

Lillian Hellmanová
Rodinné drama. Spor o peníze. Až do krve.
ABC

Petr Pan

James M. Barrie, David Drábek
Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst.
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
Komedie

Roberto Zucco

Bernard-Marie Koltès
Zločinec s andělskou tváří na cestě mezi násilím a odpuštěním.
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli.

To je prostě lékařská povinnost, odstranit válku!

KAREL ČAPEK

BÍLÁ NEMOC