Radim
Kalvoda

Herec
Radim Kalvoda

V Městských divadlech pražských je od roku 2007.

Narodil se ve Vsetíně, ale dětství prožil v Olomouci, kde se poprvé setkal s divadlem v dramatickém kroužku místní LŠU. Studoval na brněnské konzervatoři a pokračoval studiem herectví na pražské DAMU. S přáteli založil Divadelní sdružení CD 94. Jejich první inscenací byla Cesta kolem světa a po ní následovaly další: V zajetí filmu, Tři mušketýři či Prokletí rodu Baskervillů. Zajímavou zkušeností, která navázala na práci CD 94, byla účast v mezinárodním projektu Jeppe z vršku, kterou v Dánsku realizoval režisér Petr Svojtka. Hostoval v Divadle v Celetné, v kladenském divadle a na scéně Městských divadlech pražských se objevil poprvé v Monty Pythonově létajícím kabaretu, což mu nedlouho na to přineslo i nabídku stálého angažmá. Pohostinsky účinkoval také v inscenacích Národního divadla, Divadla Ta Fantastika nebo Letních shakespearovských slavností. Hrál v seriálech Zdivočelá země, Co ste hasiči.

Aktuální role

ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
Rokoko
Nová komedie Davida Drábka napsaná přímo pro Pavlu Tomicovou v hlavní roli.
ABC

Jak se vám líbí

William Shakespeare
Shakespearova nejromantičtější komedie o lásce a návratu k přírodě.
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
ABC

Petr Pan

James M. Barrie, David Drábek
Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst.
ABC

Pupek Paříže

DAVID DRÁBEK PODLE GEORGESE FEYDEAUA
Co všechno se může stát za jednu noc? Klasická francouzská situační komedie v netradičním pojetí Davida Drábka.
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?

Vrah nikdy nevypadá jako vrah.

BERNARD-MARIE KOLTÈS

Roberto Zucco