Radim
Kalvoda

Herec
Radim Kalvoda
V Městských divadlech pražských od roku 2007.

Narodil se ve Vsetíně, ale dětství prožil v Olomouci, kde se poprvé setkal s divadlem v dramatickém kroužku místní LŠU. Studoval na brněnské konzervatoři a pokračoval studiem na DAMU. S přáteli založil Divadelní sdružení CD 94. Jejich první inscenací byla Cesta kolem světa a po ní následovaly další: V zajetí filmu, Tři mušketýři či Prokletí rodu Baskervillů. Zajímavou zkušeností, která navázala na práci CD 94, byla účast v mezinárodním projektu Jeppe z vršku, kterou v Dánsku realizoval Petr Svojtka. V Městských divadlech pražských poprvé účinkoval v Monty Pythonově létajícím kabaretu a nedlouho na to přišla i nabídka stálého angažmá. Pohostinsky účinkoval v inscenacích Národního divadla, Divadla Ta Fantastika nebo Letních shakespearovských slavností.

Aktuální role

ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
Rokoko
Nová komedie Davida Drábka napsaná přímo pro Pavlu Tomicovou v hlavní roli.
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
ABC

Petr Pan

James M. Barrie, David Drábek
Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst.
Rokoko

Posedlost

Luchino Visconti
Temná psychologická love story podle románu klasika americké drsné školy Jamese M. Caina Pošťák vždycky zvoní dvakrát.
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?

Mother fucker
Father killer
What a thriller!

TOMÁŠ JARKOVSKÝ A JAKUB VAŠÍČEK PODLE SOFOKLA

Antigona