Viktor
Dvořák

Herec
Viktor Dvořák

V Městských divadlech pražských od roku 2009.

Po absolvování DAMU nastoupil do angažmá v Moravském divadle Olomouc, kde se představil nejen na velké scéně, ale také v alternativním Studiu Hořící žirafy spjatém s osobností Davida Drábka. Po třech letech odešel do ostravského Divadla Petra Bezruče. V sezóně 2006/07 zde získal první místo v divácké anketě za mužský herecký výkon. A za roli Louise Aronsona v inscenaci Andělé v Americe režiséra Michala Dočekala v Městských divadlech pražských získal roku 2019 cenu Thálie za mužský herecký výkon. Dlouhodobě spolupracuje s divadelní společností Aqualung a pohybovým divadlem Veselé skoky. Divákům je dobře známý také z televizní obrazovky a z dabingu. Objevil se v seriálech První republika, Zdivočelá země, České století, Kriminálka Anděl, Ordinace v růžové zahradě, Redakce ad.  Hrál také v pohádce Tři bratři, ve filmu Ireny Pavláskové Pražské orgie a ztělesnil postavu Václava Havla ve snímku Slávka Horáka Havel.

Aktuální role

ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
Rokoko

Honzlová

Zdena Salivarová
Divadelní adaptace jednoho z nejlepších děl moderní české prózy od Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící neprávem ve stínu svého muže Josefa Škvoreckého. V titulní roli Beáta Kaňoková.
ABC

Jak se vám líbí

William Shakespeare
Shakespearova nejromantičtější komedie o lásce a návratu k přírodě.
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli. 

Život je jako polévka. A já jsem vidlička.

David Drábek

Herečka sobotní noci