Viktor
Dvořák

Herec
Viktor Dvořák

V Městských divadlech pražských od roku 2009.

Po absolvování DAMU nastoupil do angažmá v Moravském divadle Olomouc, kde se představil nejen na velké tradiční scéně, ale také v alternativním Studiu Hořící žirafy, spjatém s osobností Davida Drábka. Po třech letech odešel do ostravského Divadla Petra Bezruče. V sezóně 2006/2007 zde získal první místo v divácké anketě za mužský herecký výkon. V Městských divadlech pražských ztvárnil mnoho výrazných úloh. Za roli Louise Aronsona v inscenaci Andělé v Americe v režii Michala Dočekala získal roku 2019 cenu Thálie za nejlepší mužský herecký výkon. Spolupracoval s divadelní společností Aqualung a pohybovým divadlem Veselé skoky. Divákům je dobře známý také z televizní obrazovky, objevil se v seriálech První republika, Zdivočelá země, České století, Kriminálka Anděl, Ordinace v růžové zahradě, Redakce aj.  Hrál také v pohádce Tři bratři nebo filmu Ireny Pavláskové Pražské orgie. Titulní roli hraje v dramatickém snímku Havel (režie Slávek Horák). Viktora můžete sledovat na jeho {link url='https://www.instagram.com/viktordvorak_official/' text='instagramu'}.
 

Aktuální role

ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
Komedie

Galapágy

Kurt Vonnegut, Júlia Rázusová
Groteskní vize budoucnosti Kurta Vonneguta na pozadí evoluční teorie Charlese Darwina.
 
Rokoko

Honzlová

Zdena Salivarová
Divadelní adaptace jednoho z nejlepších děl moderní české prózy od Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící neprávem ve stínu svého muže Josefa Škvoreckého.
Rokoko

Přes čáru

PHILIPP LÖHLE
Komedie o překračování hranic. V ospalé bavorské vsi u hranic s Českou republikou otevřeli policejní stanici. Co všechno způsobí ambice nadstrážmistra Kaufmana chránit místní obyvatele, zvyklé důvěřovat si a pomáhat?
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 
Rokoko

Čapek

Věra Mašková, Pavel Khek
Zoufalý zápas dobrého a čestného člověka s přesilou, jež ho nakonec udolala jen o malou chvíli dřív, než se naplnily všechny katastrofy, před kterými varoval.

Změnili jsme se ze společnosti na publikum. 

KURT VONNEGUT, JÚLIA RÁZUSOVÁ

Galapágy