Viktor
Dvořák

Herec
Viktor Dvořák

V Městských divadlech pražských od roku 2009.

Po absolvování DAMU nastoupil do angažmá v Moravském divadle Olomouc, kde se představil nejen na velké tradiční scéně, ale také v alternativním Studiu Hořící žirafy, spjatém s osobností Davida Drábka. Po třech letech odešel do ostravského Divadla Petra Bezruče. V sezóně 2006/2007 zde získal první místo v divácké anketě za mužský herecký výkon. V Městských divadlech pražských ztvárnil mnoho výrazných úloh. Za roli Louise Aronsona v inscenaci Andělé v Americe v režii Michala Dočekala získal roku 2019 cenu Thálie za nejlepší mužský herecký výkon. Spolupracoval s divadelní společností Aqualung a pohybovým divadlem Veselé skoky. Divákům je dobře známý také z televizní obrazovky, objevil se v seriálech První republika, Zdivočelá země, České století, Kriminálka Anděl, Ordinace v růžové zahradě, Redakce aj.  Hrál také v pohádce Tři bratři nebo filmu Ireny Pavláskové Pražské orgie. Titulní roli hraje v dramatickém snímku Havel (režie Slávek Horák). Viktora můžete sledovat na jeho {link url='https://www.instagram.com/viktordvorak_official/' text='instagramu'}.
 

Aktuální role

ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
Komedie

Galapágy

Kurt Vonnegut, Júlia Rázusová
Divadelní esej o boji i groteskní vize Kurta Vonneguta na pozadí evoluční teorie Charlese Darwina.
 
Rokoko

Honzlová

Zdena Salivarová
Divadelní adaptace jednoho z nejlepších děl moderní české prózy od Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící neprávem ve stínu svého muže Josefa Škvoreckého. V titulní roli Beáta Kaňoková.
Rokoko

Přes čáru

PHILIPP LÖHLE
Komedie o překračování hranic. V ospalé bavorské vsi u hranic s Českou republikou otevřeli policejní stanici. Co všechno způsobí ambice nadstrážmistra Kaufmana chránit místní obyvatele, zvyklé důvěřovat si a pomáhat?
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli. 

Zpátky ke hvězdám.

D. Bowie, E. Walsh

Lazarus