Koncert skupiny PALCHUKAN Brothers – Grupo PUTUMAYO z Kolumbie

Koncert skupiny PALCHUKAN Brothers – Grupo PUTUMAYO z Kolumbie

Palchukan Brothers se dlouhodobě věnují sběru, záchraně, uchovaní a transformaci hudby zděděné po předcích. Imitují nástroje, zvuky a původní interpretaci skladeb, čímž vytvářejí nápaditý repertoár koncertů.
Je pro nás velkým potěšením pozvat Vás na jedinečný, v České republice první, koncert tvořivé skupiny „PALCHUKAN Brothers – Grupo PUTUMAYO“ – členů a zakladatelů známé kolumbijské Putumayo Group, která je aktivní již  30 let.
 
Podle původníchh obyvatel Amazónie, je jejich hudba formou hlubokého spojení s duší. Je léčivou medicínou, která obnovuje radost, entuziasmus a pocit sounáležitosti. Jejich hudba představuje určitou formu dialogu materiálního i nemateriálneho světa – jejich skladby, rituály, zvuky a tance přispívajívizi vesmíru, která je v harmonii s přírodou.  Přes hudbu, rytmus, skladby a magické zvuky amazonské džungle a nástroje místních kolumbijských předků nám muzikanti pomáhají vyladit naši vnitřní harmonii. Jsou mostem, který propojuje nás a jejich vzdálenou kulturu a zároveň nás približují blíž k nám samotným, tak můžeme cítit  harmonii a  spojení mezi sebou a  světem kolem nás.
 
Palchukan Brothers společně so Sandrou Irene Tautas nás zavedou společně se svými nástroji – flautami, bicími, kytarami a charangem – do amazonského pralesa, připomínající zvuky vody, řeky, vodopády, ale také vítr, bouřky, zvuky a písně různých ptáků a zvířat. Spolu budeme poslouchat, jak známé tóny Putumayo Group, tak i náhodné zvuky a skladby, které nás přenesou na krásnou cestu s umělcemi ponořenými do proudu inspirace.
 
Tři generace rodiny Palchukan zasvětili své životy poznání domorodých léčitelů, jejich techniky a obyvatelů tajemného amazonského pralesa. To, co upevnilo jejich poznání a vědomí, je přetavené do skladeb, písní, alegorií a léčivých textů sdílených se světem za dobu jejich koncertů a vystoupení. Zdrojem hudby jim jsou obřady a rituální oslavy domorodých kmenů, tzv. Sibundo údolí (Sibundo Valley) a regionu Putumayo v jižní Kolumbii, zrovna tak, jak i jejich dědictví předků.
 
Palchukan Brothers se dlouhodobě věnují sběru, záchraně, uchovaní a transformaci hudby zděděné po předcích. Imitují nástroje, zvuky a původní interpretaci skladeb, čímž vytvářejí nápaditý repertoár koncertů. Zachování tradic, kulturní identity a léčivého odkazu je pro Palchukan Brothers oblastí velké důležitosti. Rádi by sdíleli svoje znalosti se všemi, kteří se chtějí naučit víc o jejich kultuře a magických silách léčivých zvuků..
 
 
Všichni členi rodiny: děti, týnejdžři, dospělí, ale i starší osoby jsou srdečne vítaní. Podobně jako kolumbijské komunity, pojďme se sejít, sdružit a nechat se společně unášet na vlnách léčivé hudby.
 
Na konci koncertu bude k dispozici řemeslná výstava originálních, domorodých kolumbijských doplňků a hudebních nástrojů (flaut, bubnů, rumba koulí aj.), cílem je představit tradiční kulturní bohatství vytvořené rukou domorodých komunit.
 
Je to příležitost pro každého z nás získat lepší představu o této problematice, ale také vyzkoušet a zahrát si na unikátní hudební nástroje, které umožňují subjektivní interpretaci pro každého z nás.
 
 
Všetci ste srdečne vítaní. 
 
  
Členovia skupiny:
William Palchucan
Pochádza z amazonského Piedemonte v Sibundoy údolí, kde študoval lokálne nástroje domorodých obyvateľov Amazónie, zbieral hudobnú tvorbu a príbehy, ako aj výtvarné umenie ako dedičstvo Indiánov, šamanov a ľudových liečiteľov. Je držiteľom viacerých domácich a medzinárodných cien a účastníkom rôznych podujatí. Verí, že láska k hudbe rezonuje v ľudskom srdci a s určitou snahou a obetou umelecké semienko v každom z nás môže klíčiť a rásť tak, aby nás podporilo v dosahovaní našich cieľov. Je tiež výrobcom dychových hudobných nástrojov ako odkazu domorodých komunít Camentsá, Inga, Quillacing, a Pastos. Všetky dychové nástroje používané Palchukan Brothers a Putumayo Group sú ručne vyrobené.
 
Jairo Palchucan
Bol narodený v Sibundoy údolí. Zvuk harmoniky, rituálny spev šamanov a svätý vietor Sarah Wayra k nemu prichádza na začiatku každého koncertu, keď sa zjaví v kúdoloch dymu pri rituálnom pálení dreva Palo Santo nesmierneho spirituálneho významu, pričom má na sebe nádherné tradičné kostýmy typické pre kmeň Camentsá. Prostredie, vzduch, voda, zvuk listov na stromoch, dážď, celý horizont mu v tom momente preteká pomedzi prsty. Je tiež Williamov starší brat a je profesorom výtvarných umení na University of Jorge Tadeo Lozano, pričom má vrodenú schopnosť vytvárať krásne a unikátne remeselné výrobky.
 
Sandra Irene Tautas
Bola narodená v San Juan de Pasto (Nariño). Cez hudbu prenáša svoje vhľady o prepojení bytia a zachovaní prvkov Zeme. Je absolventkou University of Minuto de Dios, producentkou, obchodnou zástupkyňou a mimo iného má na starosti tiež PR, digitálny marketing a audiovizuálne nahrávanie. Je tvorcom značiek PalchukanBrothers a Putumayo Group.
 

Fotogalerie

Koncert skupiny PALCHUKAN Brothers – Grupo PUTUMAYO z Kolumbie
Obsazení
Koncert skupiny PALCHUKAN Brothers – Grupo PUTUMAYO z Kolumbie
A co dál...
ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
27.9. 18.00 ABC

24.10. 18.00 ABC
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
15.6. 19.00 RKK Zrušeno

23.9. 19.00 RKK

5.10. 19.00 RKK
Komedie
Nepřítel lidu
podle Henrika Ibsena
Třeskutá komedie o liberální demokracii. V koprodukci s divadelní skupinou Lachende Bestien.
17.9. 19.30 KOM

21.10. 19.30 KOM