Jitka Zelenková ZNOVU 70 - narozeninový koncert

Jitka Zelenková ZNOVU 70 - narozeninový koncert

Stálice české hudební scény znovu oslavuje své jubileum. Narozeninové turné v roce 2020 přerušila pandemie, a tak se Jitka Zelenková rozhodla, že zkrátka bude mít své kulatiny až teď, o dva roky později. Na pražské divadelní jeviště se vrací po téměř čtyřech letech a představí úspěšný koncertní program s prvotřídními muzikanty, navíc doplněný o speciální hosty. 

Zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a procítěným projevem potěší své příznivce nejen osvědčenými hity jako Bez lásky láska neníTy mně smíš i lhát nebo Máme si co říct, ale také písničkami z posledního alba Intimity i novinkovým singlem Kamkoli se dáš

Jitka Zelenková působí na hudební scéně víc než 50 let, což by hádal málokdo. Její doménou jsou romantické balady, ale věnuje se taky swingu a dalším žánrům. Už v polovině osmdesátých let ve své písničce Někdo nám do toho vlez použila rap a v roce 2017 natočila se zpěvákem Brunem Ferrarim duet Věci, o kterých se nemluví. Od počátku kariéry zpívá s nejlepšími tuzemskými muzikanty a orchestry. Léta úzce spolupracovala s Karlem Gottem, pravidelně ji doprovázeli například Rudolf Rokl, Felix Slováček, orchestry Gustava Broma, Karla Vlacha i Václava Hybše. Posluchačům přiblížila s českými texty renomovaných autorů řadu velkých světových hitů a filmových melodií, mimo jiné nazpívala českou a slovenskou verzi titulní písně muzikálu Lví král z produkce Walta Disneye. Posluchači i hudební kritici nejvíc oceňují Jitčinu nezaměnitelnou barvu hlasu a podmanivou interpretaci. Jitka zkrátka v každém slově přesně ví, o čem zpívá. A vnímat ji na jevišti je opravdovým hudebním zážitkem.

Obsazení

Tvůrčí tým

A co dál...

ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
Komedie

Roberto Zucco

Bernard-Marie Koltès
Zločinec s andělskou tváří na cestě mezi násilím a odpuštěním.
19.9. 19.30 KOM

7.10. 19.30 KOM