Jitka Zelenková ZNOVU 70 - narozeninový koncert

Jitka Zelenková ZNOVU 70 - narozeninový koncert

Stálice české hudební scény znovu oslavuje své jubileum. Narozeninové turné v roce 2020 přerušila pandemie, a tak se Jitka Zelenková rozhodla, že zkrátka bude mít své kulatiny až teď, o dva roky později. Na pražské divadelní jeviště se vrací po téměř čtyřech letech a představí úspěšný koncertní program s prvotřídními muzikanty, navíc doplněný o speciální hosty. 

Zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a procítěným projevem potěší své příznivce nejen osvědčenými hity jako Bez lásky láska neníTy mně smíš i lhát nebo Máme si co říct, ale také písničkami z posledního alba Intimity i novinkovým singlem Kamkoli se dáš

Jitka Zelenková působí na hudební scéně víc než 50 let, což by hádal málokdo. Její doménou jsou romantické balady, ale věnuje se taky swingu a dalším žánrům. Už v polovině osmdesátých let ve své písničce Někdo nám do toho vlez použila rap a v roce 2017 natočila se zpěvákem Brunem Ferrarim duet Věci, o kterých se nemluví. Od počátku kariéry zpívá s nejlepšími tuzemskými muzikanty a orchestry. Léta úzce spolupracovala s Karlem Gottem, pravidelně ji doprovázeli například Rudolf Rokl, Felix Slováček, orchestry Gustava Broma, Karla Vlacha i Václava Hybše. Posluchačům přiblížila s českými texty renomovaných autorů řadu velkých světových hitů a filmových melodií, mimo jiné nazpívala českou a slovenskou verzi titulní písně muzikálu Lví král z produkce Walta Disneye. Posluchači i hudební kritici nejvíc oceňují Jitčinu nezaměnitelnou barvu hlasu a podmanivou interpretaci. Jitka zkrátka v každém slově přesně ví, o čem zpívá. A vnímat ji na jevišti je opravdovým hudebním zážitkem.

Obsazení

Tvůrčí tým

A co dál...

ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
19.5. 19.00 RKK
ABC

María de Buenos Aires

Ástor Piazzolla, Horacio Ferrer
První české uvedení světově proslulé „tango operity“ na pomezí činohry, opery a tanečního divadla. 
23.4. 19.00 ABC
Rokoko

Neviditelný

Jaroslav Havlíček
Divadelní adaptace románu o touze po moci, rodinné anamnéze a neviditelném strýci.
3.4. 19.00 RKK Vyprodáno
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
28.3. 19.00 ABC

12.4. 19.00 ABC

24.4. 19.00 ABC
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 
6.4. 19.00 ABC

15.5. 15.00 ABC Zadáno
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli. 
23.3. 19.30 RKK

13.4. 19.00 RKK

25.4. 19.00 RKK