Nezlomní
KOSTIANTYN ZHYROV

Nezlomní

Délka představení 1 h 30 minut bez přestávky
Fiktivní Deník z Ukrajiny se stává cestou od dávného středověku do nedávného rána 24. února 2022. Skládá mapu národní identity, kterou je nutné bránit, za niž má cenu bojovat a která přežívá v myslích všech, kteří se nedají zlomit. Je příběhem lásky a naděje.

Divadelní představení je součástí mezinárodního festivalu Nová komedie 2023.
Silný příběh jedné lásky, jedné krajiny, jednoho národa. A také nakažlivé přesvědčení mladé generace, že ani smrt nemůže zničit jejich víru v budoucnost. Fiktivní Deník z Ukrajiny cituje vzpomínky na idealizovanou minulost, národní tradice, literární odkazy, odposlechnuté telefonní hovory z fronty, úryvky z dnešních chatů a rozhovorů. Z tradičního folklóru, vážných i úsměvných obřadů, rituálů, pohádek, legend i současných textů povstane před vašima očima obraz země, za niž dnes jeden národ bojuje a platí vlastní krví. Pro studenty českých a ukrajinských uměleckých škol a profesionální herce z ukrajinských divadel se stává cestou od dávného středověku do nedávného rána 24. února 2022. Skládá mapu národní identity, kterou je nutné bránit, za niž má cenu bojovat a která přežívá v myslích všech, kteří se nedají zlomit.

UPOZORNĚNÍ PRO DIVÁKY
V inscenaci je použito stroboskopické světlo, které není vhodné pro diváky s epilepsií.

Poděkování tvůrčího týmu:
Městským divadlům pražským a řediteli D. Přibylovi, Charkovskému muzeu “Obránců Ukrajiny” a jeho řediteli M. Ovčarenkovi a důstojníku ozbrojených sil Ukrajiny D. Ovčarenkovi za poskytnutí autentických rekvizit, hercům Charkovského akademického dramatického divadla T. H. Ševčenka R. Zhyrovovi a O. Solovjovovi za pomoc při vzniku textu hry, běloruskému skladateli A. Yasinskému (akordeon, klavír, klávesy, perkuse, hlas) a hudebníkům M. Čaňovi (housle), P. Tichému (kontrabas), R. Doležalovi (perkuse), M. Kňažkovi za choreografii šermu.

Подяка творчому колективу: Празьким міським театрам та директору Д. Пржібілу, Харківському музею «Захисники України» та його директору М. Овчаренку та офіцеру ЗСУ Д. Овчаренку за надання автентичного реквізиту, акторам Харківського академічного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Р. Жирову та О. Соловйову за допомогу у створенні тексту п’єси, білоруському композитору А. Ясинському (акордеон, фортепіано, клавішні, перкусія, голос) та музикантам М. Чаню (скрипка), П. Тіче. (контрабас), Р. Долежал (перкусія), М. Княжек за хореографію фехтування.

loga_nova/0001(1).jpg loga_nova/0001.jpg
Resource! Ukraine project is funded by the Swedish Institute.

PRAŽSKÁ DERNIÉRA 15. 4. 2023 v KOMEDII

Fotogalerie

Nezlomní
Nezlomní
Nezlomní
Nezlomní
Nezlomní
Nezlomní
Nezlomní
Nezlomní
Nezlomní
Nezlomní

Obsazení

Hrají Matěj Převrátil
  Pavel Prais 
  Chrystyna Volovyk 
  Diana Komisarenko 
Tančí Olena Korotkova 
  Anastasiia Pavlovska 
  Yana Reytova

Tvůrčí tým

text a režie Kostiantyn ZHYROV
Textová spolupráce Jan Jakub Šenkeřík
Dramaturgie Simona Petrů
Výprava Ema Dulíková
Hudba Aliaksandr Yasinski
Choreografie šermu Michael Kňažko
Choreografie Yana Reytova
Produkce Aneta Nádvorníková
VÝBĚR Z RECENZÍ

„Přes emoce s ní spojené je ale patrné i to, že Zhyrov je nadaný režisér, jemuž se daří vystavět příběh, situace a vztahy postav skrze řetězení krátkých úderných obrazů. A to nejen za pomoci slov, ale i působivých metafor."​ Radmila Hrdinová, Právo


RECENZE V PLNÉM ZNĚNÍ

Hrdinová, Radmila. Válka je utrpení, čekání i práce. Právo. 19. 12. 2022. PDF

Autorem fotografií je Martin Špelda.

Nezlomní Nezlomní Nezlomní
Nezlomní Nezlomní Nezlomní
Nezlomní Nezlomní
Nezlomní Nezlomní

A co dál...

ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
8.12. 19.00 ABC
Od 150 Kč do 350 Kč

23.1. 19.00 ABC
Od 180 Kč do 350 Kč

24.1. 10.00 ABC Pro školy
 
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
19.12. 19.00 ABC
Od 150 Kč do 350 Kč

15.1. 19.00 ABC
Od 180 Kč do 350 Kč

17.1. 19.00 ABC
Od 180 Kč do 350 Kč
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli.
15.12. 19.00 RKK
Od 150 Kč do 350 Kč

15.1. 19.00 RKK
Od 180 Kč do 350 Kč

9.2. 19.00 RKK V prodeji od 4. 12.