FESTIVAL …příští vlna/next wave…

20. - 22. září 2019 v divadle Komedie

Tradiční festival alternativy, který se letos bude konat již po dvacáté šesté, nabídne během tří dnů v sále, na schodišti i ve foyer divadla Komedie téměř desítku představení, koncertů a scénických čtení. Své dílo zde představí např. S. d. Ch., Petr Boháč, Jiří Maryško, Jan Motal, Irina Andreeva či Michal a Jaroslav Kořánovi.

Mottem letošního ročníku jsou Sartrova slova: Odsouzen ke svobodě! Festival, jenž se koná na několika pražských scénách od 17. do 28. září, se tedy ponese především v duchu politického a angažovaného umění.

FESTIVAL TRES DESEOS

27. a 28.  října 2019 v divadle Komedie

V říjnu bude v Komedii hostovat první ročník festivalu Tres Deseos s podtitulem Dny španělského a latinskoamerického divadla v Praze. Divákům nabídne scénické skici, besedy i gastronomické delikatesy. Vyvrcholením festivalu bude premiéra inscenace hry Carlese Batlleho Pokušení v režii Viktorie Čermákové.

FESTIVAL NOVÁ KOMEDIE

duben 2020 v divadle Komedie

V březnu 2019 se konal první ročník festivalu Nová Komedie, který pořádají Městská divadla pražská. Přehlídka si klade za úkol upozornit na práci mladých talentovaných umělců. Během devíti dnů jsme uvedli pražská i mimopražská představení, koncerty, literární čtení i vernisáž. V budoucnu bychom chtěli na festivalu výrazněji prezentovat také práci zahraničních tvůrců. V rámci prvního ročníku jsme představili slovinského divadelního i filmového režiséra a scénáristu Nejce Gazvodu, který je doma označován za mluvčího generace Y, a uvedli jeho autorskou inscenaci Tih vdih (Tichý nádech). Druhý ročník bude hostit divadelníky z Ruska a Maďarska.

Průvodce festivalem 2019 ke stažení ZDE
Reportáž si poslechněte ZDE
Recenzi čtěte ZDE

DALŠÍ SPOLUPRÁCE

Městská divadla pražská v minulosti spolupracovala mj. s těmito festivaly: Malá inventura, ...příští vlna / next wave..., Spectaculare, Ostrava v Praze nebo Pražským divadelním festivalem německého jazyka.