FESTIVAL NOVÁ KOMEDIE

Třetí ročník mezinárodního festivalu mladých tvůrců Nová komedie se bude konat ve dnech 5.-12. dubna 2024. V jeho rámci budou v divadle Komedie uvedeny inscenace z německého, maďarského, polského a slovenského divadla. Připravujeme také debaty s inscenátory po představeních. Divadelní pole již tradičně rozšíříme koncertem a výstavou. V letošním roce přinášíme ovšem i programovou novinku, a to večer slam poetry.

První ročník mezinárodního festivalu Nová komedie se konal v březnu 2019. Speciální ročník Nová komedie 1 a půl proběhl v říjnu 2021 a byly na něm prezentovány inscenace studentů uměleckých škol, kteří absolvovali během koronavirové pandemie, v době uzavírky divadel, a neměli dostatek prostoru prezentovat svou tvorbu. Druhý regulérní ročník jsme uvedli ve dnech 11.-18. dubna 2023 a hostili jsme na něm inscenace z polských, slovenských a českých divadel. Nechyběly koncerty, výstava a debaty s tvůrci po představeních.

NOVÁ KOMEDIE 2024

Průvodce Novou komedií 2024

Po celou dobu festivalu bude zpřístupněna výstava obrazů Jitky Mikoláškové a soch Sáry Svobodové Scénické krajiny.

Za podpory

NOVÁ KOMEDIE 2023

Průvodce Novou komedií 2023

Stáhněte si program festivalu

Po celou dobu festivalu byla zpřístupněna výstava:
Tušené krajiny a dějiny
Výstava soch a objektů Lindy Wrong a obrazů Alžběty Rachlové

OCENĚNÍ
Inscenace Spartakus. Láska v době moru, kterou jsme na Nové komedii uvedli v dubnu 2023, byla v Cenách divadelní kritiky oceněna ve speciální kategorii Největší zážitek ze zahraničního divadla. Ceny divadelní kritiky vyhlašuje a uděluje časopis Svět a divadlo.

Za podpory

NOVÁ KOMEDIE 1 A PŮL

Stáhněte si program festivalu

NOVÁ KOMEDIE 2019

Poslechněte si REPORTÁŽ
Přečtěte si recenzi