FESTIVAL NOVÁ KOMEDIE

15. - 23. března v divadle Komedie

Na březen jsme si pro vás přichystali jarní a svěží festival NOVÁ KOMEDIE. V jeho rámci vám představíme práci mladých umělců – studentů i čerstvých třicátníků, jejichž jména není třeba dlouze představovat.
Během prvního – ještě trochu zeleného - ročníku, který se bude konat v divadle Komedie ve dnech 15.-23. března 2019, uvedeme pražská i mimopražská představení, koncerty, literární čtení i vernisáž. Zůstaneme-li ovšem u divadla, musím upozornit především na hostování Maloměšťáků z HaDivadla, jehož uměleckým šéfem je čtvrtým rokem režisér Ivan Buraj a které se pod jeho vedením stalo respektovanou a progresivní brněnskou scénou. Ve větší šíři také ukážeme tvorbu dvou talentovaných režisérů, kteří právě dokončují studia na DAMU a JAMU. V sobotu 16. března bude mít premiéru autorská inscenace Vladař v režii Anny Klimešové, toto dílo inspirované Machiavellim poté na repertoáru divadla Komedie zůstane. V následujících dnech uvedeme také Klimešové scénický koncert Máj a detektivní brakový thriller Mrtvé oči z ostravské Staré arény. Režisér Adam Steinbauer se v Praze představí autorským westernem Bob musí zemřít taktéž ze Staré arény Ostrava a Beckettovým Koncem hry z brněnského Studia Marta.

V budoucnu bychom chtěli na festivalu výrazněji prezentovat také práci mladých zahraničních tvůrců. Letos jsme se zaměřili na slovinského divadelního i filmového režiséra a scénáristu Nejce Gazvodu, který je doma označován za mluvčího generace Y. V rámci festivalu uvidíte nejen Gazvodovu autorskou inscenaci Tih vdih (Tichý nádech), ale v debatě po představení se můžete seznámit také s jeho názory na umění a společnost. 

Průvodce festivalem ke stažení ZDE

Srdečně vás zveme do divadla Komedie, protože – jak praví jedna pranostika – bouřka v březnu klade na dobrý rok!

PROGRAM FESTIVALU

Komedie
20.03.2019
19.30

Konec hry

Samuel Beckett

Začátek a konec. Narození a smrt. Co je co? Představení studentů JAMU.


Komedie
21.03.2019
10.00

Vladař

podle Niccola Machiavelliho

Autorská inscenace o chápání se a chápání se moci.
 


Komedie
21.03.2019
19.30

Punk Rock

Simon Stephens

Jak daleko nás může zavést vlastní imaginace? A kde se nachází její hranice? Příběh chlapce, který se rozhodl bojovat se svými démony. Děj se odehrává na gymnáziu ve Stockportu. Pokud ovšem tomu tak je.


Komedie
22.03.2019
19.30

Máj

Karel Hynek Mácha a Anna Klimešová

Scénický koncert studentů DAMU inspirovaný žánry post-punku, rockové balady, smashpopu, trashcoru, doksyland blues, semily noise a psychadelic folku.


Komedie
23.03.2019
15.00

Brak 1: Mrtvé oči

Detektivní brakový thriller. Braková trilogie Staré arény Ostrava.


Komedie
23.03.2019
18.00

Brak 2: Vana

Brakový detektivní horor. 


Komedie
23.03.2019
21.00

Brak 3: Bob musí zemřít

Autorský western podle brakových předloh.
 


PŘEDCHOZÍ SPOLUPRÁCE

Městská divadla pražská v minulosti spolupracovala s mj. s těmito festivaly: Malá inventura, ...příští vlna / next wave... nebo Pražským divadelním festivalem německého jazyka.