HERECKÉ KURZY

Městská divadla pražská nabízejí dva typy kurzů. Dvouměsíční, ve kterém si vyzkoušíte, jak inscenace vzniká, a jednodenní herecké dílny, které probudí vaši kreativitu a zlepší vaše komunikační schopnosti.

DVOUMĚSÍČNÍ KURZY S VIKTORIÍ ČERMÁKOVOU 

JAK SE DĚLÁ NĚMECKÁ KLASIKA

Cesta k inscenaci už je několikrát prošlapaná a znova se otevírá. 

Přidejte se i vy! Do divadelního procesu, ve kterém si zažijete všechno, co je potřeba udělat, aby na konci vznikla inscenace. Dvouměsíční kurz s Viktorií Čermákovou bude provázán s inscenací Matka Kuráž a tématem kurzu bude Brechtovské divadlo. Zároveň můžete sledovat průběh samotného vzniku inscenace na jevišti v divadle ABC.

Začínáme ve středu 7. 10. 2020 otevřenou lekcí, která je zdarma. Zde vám kurz představíme, vyzkoušíte si některé divadelní techniky a cvičení a seznámíte se s režisérkou. Hodina je oboustranně výběrová, cílem je vytvořit kompaktní skupinu tak, aby byl kurz pro všechny přínosem.

Další termíny jsou vždy ve středu od 17.00–20.00: 14. 10., 21. 10., 28. 10., 4. 11., 11. 11., 18. 11. 

Nebo v sobotu: 31. 10. 10.00–18.00, 15. 11. 10.00–17.00, 22. 11. 10.00–18.00.

Premiéra bude v pondělí 23. 11. od 20.00, generální zkouška proběhne od 16.00 do19.00

Cena kurzu je 4400,-/ studentská cena je 3400,-

Pokud vás kurz oslovil, napište na e-mail lucie.mecova@m-d-p.cz co máte rádi na divadle a proč se chcete kurzu zúčastnit. Týden před otevřenou lekcí vám přijdou podrobnosti k její organizaci.

Viktorie Čermáková je divadelní režisérka a herečka, původní profesí fotografka, studovala režii na DAMU. Do roku 2002 byla členkou souboru Divadla Komedie, kde ztvárnila řadu výrazných rolí. Kromě herectví se současně věnovala výchovné dramatice na základních i středních školách. Od roku 2005 vytvořila inscenace v Činoherním studiu Ústí nad Labem, Rubínu, Divadle v Celetné, Ta Fantastice, Boudě ND, Divadle v Řeznické, La Fabrice, Středočeském divadle Kladno, Štúdiu SND Bratislava nebo v Městských divadlech pražských. Významnou část její režijní práce tvoří současná česká a světová dramatika a autorské projekty. V roce 2007 byla na festivalu ...příští vlna/next wave... oceněna za přínos českému divadlu a v témže roce byla jako talent roku nominována na Cenu Alfréda Radoka.

JEDNODENNÍ HERECKÉ DÍLNY S PETREM HAŠKEM

Chcete si vyzkoušet jaké to je být hercem? Herectví vás vždy trochu lákalo a chcete mu přijít na kloub? Chcete si vyzkoušet něco nového a probudit svoji kreativitu? Nikdy jste neměli odvahu zapsat se do nějakého kurzu, protože co když to nebude ono. Také jste tak trochu zapomněli, že jste kdysi dávno bavili svým vystupováním celou rodinu.

Teď máte jedinečnou šanci přestat o věcech jen přemýšlet a začít je zkoušet. 
V celodenním hereckém kurzu se pod vedením MgA. Petra Haška, zkušeného režiséra, stanete jeho hereckým souborem a on vás provede jednotlivými hereckými cvičeními. Proniknete do samé podstaty divadla. K tomu, bez čeho by divadlo vůbec nemohlo existovat, a to je komunikace, vnímání partnera a dramatická situace
.

Vše probíhá v kolektivních aktivitách ve velmi příjemné atmosféře. Kurz totiž nestaví na hereckém talentu účastníků, ale na jejich chuti a odhodlání vyzkoušet si divadlo. Proto je vám otevřen v jakémkoli věku.

Navíc nezůstane jen u vaší zkušenosti, součástí kurzu je i vstupenka na představení v našich divadlech a bezprostředně po představení vás čeká diskuse s herci.

Herecký kurz si můžete zakoupit i jako dárkový voucher a obdarovaný si vybere konkrétní termín, na který se přihlásí. Kurz lze také objednat s předstihem i pro uzavřenou skupinu.

Více informací se dozvíte na e-mailu lucie.mecova@m-d-p.cz nebo na telefonním čísle 222 996 139.

Petr Hašek je absolventem režie na KALD DAMU, uměleckým vedoucím, režisérem a spoluzakladatelem souboru Geisslers Hofcomoedianten. Kromě své režijní činnosti (např. Divadlo LETÍ, Divadlo Minor, Palác Akropolis, kladenské Divadlo Lampion, hradecké Divadlo Drak, českobudějovické Jihočeské divadlo aj.) působí jako lektor hereckých kurzů v Čechách i zahraničí. V roce 2013 se stal kmenovým režisérem Malého divadla v Českých Budějovicích a od ledna 2014 je jeho uměleckým šéfem. V roce 2018 navíc režíroval hru „Poslední pólo“ v rámci projektu Hausopera, vytvářejícím operu v netradičních (site specific) prostorech.