herecké kurzy

Městská divadla pražská nabízejí dva typy kurzů. Vícedenní, ve kterém si vyzkoušíte, jak inscenace vzniká, a jednodenní herecké dílny, které probudí vaši kreativitu a zlepší vaše komunikační schopnosti.

vícedenní kurzy s viktorií čermákovou

Také vás zajímá, co předchází momentu, kdy se na scéně rozsvítí a herci začínají hrát? Ale nejste si jistí, jestli je herectví ta pravá profese pro vás? Co vlastně musíte umět a znát? Přemýšleli jste nad tím? A zkoušeli jste to někdy? Být v tom od začátku až do konce. Opravdové publikum. Opravdové divadlo.

V divadelních programech se o tom, jak na to, nepíše a nikdy vás nenapadlo se po tom dále pídit. Možná máte nějaké zkušenosti ze školních besídek. A tím vaše cesta za herectvím skončila.

Teď je ten správný čas se na ni zase vydat. A nebudete v tom sami, pomocnou ruku vám podají profesionálové. V Městských divadlech pražských vám nově nabízíme vícedenní kurz herectví, na jehož konci bude inscenace. Chcete si to vyzkoušet?

  • dramaturgický výklad o díle
  • hledávní vlastního tématu hry
  • herecké zkoušky 
  • závěrečná prezentace

Buďte součástí divadla! A jako bonus nabízíme: 

  • nahlédnutí k profesionálům: otevřená zkouška 
  • debata s uměleckým týmem
  • vstupenka na předpremiéru 

Rezervujte si své místo na e-mailu lucie.mecova@m-d-p.cz a přidejte pár vět o tom, co vám přijde na divadle dobré, a proč byste se hereckého kurzu na téma Revizor chtěli účastnit. 

Věk účastníků: 14+

Počet účastníků: 5–15


Termíny:

8x středa odpoledne 16.00–19.00. (23. 1., 30. 1., 6. 2., 13. 2., 20. 2., 27. 2., 6. 3., 13. 3. závěrečná prezentace). 

A dvě soboty: první 2. 2. v čase 10.00–16.00, a druhá sobota 9. 3. mezi 10.00–18.00. Vždy na Malé scéně ABC.


Cena:

40 hodin divadla za cenu 3 900 Kč. Studentská cena 2 900 Kč.

To je hodina divadla za 100 Kč a pro studenty už od 75 Kč.

Kurz probíhá pod vedením Viktorie Čermákové.

Divadelní režisérka a herečka, původní profesí fotografka, studovala režii na DAMU. Do roku 2002 byla členkou souboru Divadla Komedie, kde ztvárnila řadu výrazných rolí. Kromě herectví se současně věnovala výchovné dramatice na základních i středních školách. Od roku 2005 vytvořila inscenace v Činoherním studiu Ústí nad Labem, Rubínu, Divadle v Celetné, Ta Fantastice, Boudě ND, Divadle v Řeznické, La Fabrice, Středočeském divadle Kladno, Štúdiu SND Bratislava nebo v Městských divadlech pražských. Významnou část její režijní práce tvoří současná česká a světová dramatika a autorské projekty. V roce 2007 byla na festivalu Příští vlna / Next Wave oceněna za přínos českému divadlu a v témže roce byla jako talent roku nominována na Cenu Alfréda Radoka.

jednodenní herecké dílny s petrem haškem

Chcete si vyzkoušet jaké to je být hercem? Herectví vás vždy trochu lákalo a chcete mu přijít na kloub? Chcete si vyzkoušet něco nového a probudit svoji kreativitu? Nikdy jste neměli odvahu zapsat se do nějakého kurzu, protože co když to nebude ono. Také jste tak trochu zapomněli, že jste kdysi dávno bavili svým vystupováním celou rodinu.

Teď máte jedinečnou šanci přestat o věcech jen přemýšlet a začít je zkoušet. 
V celodenním hereckém kurzu se pod vedením MgA. Petra Haška, zkušeného režiséra, stanete jeho hereckým souborem a on vás provede jednotlivými hereckými cvičeními. proniknete do samé podstaty divadla. K něčemu, bez čeho by divadlo vůbec nemohlo existovat, a to je komunikace, vnímání partnera a dramatická situace
.

Vše probíhá v kolektivních aktivitách ve velmi příjemné atmosféře. Kurz totiž nestaví na hereckém talentu účastníků, ale na jejich chuti a odhodlání vyzkoušet si divadlo. Proto je vám otevřen v jakémkoli věku

Navíc nezůstane jen u vaší zkušenosti, součástí kurzu je i vstupenka na představení v našich divadlech a bezprostředně po představení vás čeká diskuse s herci.

Herecký kurz si můžete zakoupit i jako dárkový voucher a obdarovaný si vybere konkrétní termín, na který se přihlásí. Kurz lze také objednat s předstihem i pro uzavřenou skupinu.

Více informací se dozvíte na e-mailu lucie.mecova@m-d-p.cz nebo na telefonním čísle 222 996 139.

Kurz probíhá pod vedením Petra Haška.

Je absolventem režie na KALD DAMU, uměleckým vedoucím, režisérem a spoluzakladatelem souboru Geisslers Hofcomoedianten. Kromě své režijní činnosti (např. Divadlo LETÍ, Divadlo Minor, Palác Akropolis, kladenské Divadlo Lampion, hradecké Divadlo Drak, českobudějovické Jihočeské divadlo aj.) působí jako lektor hereckých kurzů v Čechách i zahraničí. V roce 2013 se stal kmenovým režisérem Malého divadla v Českých Budějovicích a od ledna 2014 je jeho uměleckým šéfem. V roce 2018 navíc režíroval hru „Poslední pólo“ v rámci projektu Hausopera, vytvářejícím operu v netradičních (site specific) prostorech

PŘEHLED AKTUÁLNÍCH JEDNODENNÍCH KURZŮ

Malá scéna ABC
02.03.2019
10.00

Herecký kurz pro neherce

Jednodenní praktická herecká dílna s lektorem Petrem Haškem se bude zabývat základy a principy fungování divadla. 

Vyprodáno

Malá scéna ABC
06.04.2019
10.00

Herecký kurz pro neherce

Jednodenní praktická herecká dílna s lektorem Petrem Haškem se bude zabývat základy a principy fungování divadla. 

Vyprodáno

Malá scéna ABC
04.05.2019
10.00

Herecký kurz pro neherce

Jednodenní praktická herecká dílna s lektorem Petrem Haškem se bude zabývat základy a principy fungování divadla. 

Herecký kurz