Hodina před svatbou Divadlo Rokoko

Pere Riera
Detail fotogalerie

Hrají

Hrají

Victor Petr Štěpánek
Elsa Michaela Badinková / Barbora Valentová
David Viktor Dvořák
Alex Jiří Hána
Max Lukáš Jurek
Ingrid Evellyn Pacoláková
Angela Dana Batulková
Silvia Máša Málková
Toni Milan Kačmarčík
 
Režie Ondřej Zajíc
Dramaturg Věra Mašková
Překlad Romana Redlová
Úprava dialogů Ivana Slámová
Scéna Michal Syrový
Kostýmy Dana Hávová

Každá rodina je nemocná po svém...

Drama o tom, jak finanční a obchodní zájmy devastují rodinné vztahy.


Svatba jediné dcery bohatého podnikatele svede do jeho domu všechny jeho syny i jejich partnerky. Ukazuje se, že den bude dramatičtější, než se původně očekávalo. Synové mají s otcovou firmou svoje záměry, kromě toho má každý z nich svoje vlastní starosti. Mezi nejstarším Maxem a jeho bývalou ženou je divné napětí, prostřední Alex záměrně terorizuje celou rodinu i svou novou přítelkyni, teta se pomalu, ale jistě opíjí, zahradou bloudí nezvaný host, bývalý zaměstnanec firmy, který byl nedávno propuštěn. Nevěsta postupně zjišťuje, že její sňatek hraje nepěknou roli v intrikách jejích sourozenců, a pod povrchem se skrývá děsivé rodinné tajemství, jehož nečekané odhalení přichází v závěru hry. Vyřizování rodinných účtů, v němž dojde i na zbraně a ohrožení života, odhaluje nejen povahové rysy dětí z lepší rodiny, ale i jejich traumata z dětství a nejednoho kostlivce v rodinných skříních. Riera je mladý dramatik, režisér a dramaturg, jehož hry se úspěšně uvádějí především v Barceloně. Síla jeho talentu tkví nejen ve výborně psychologicky vykreslených postavách, ale i ve schopnosti postihnout současné konflikty moderní doby. Hra Hodina před svatbou je postavena na střetu obchodních zájmů s nejprivátnější sférou lidského bytí.

Délka představení: 2 h | Premiéra: 14.11.2015

Kdy se hraje

Úterý 04.12. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Sobota 19.01. 17:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]

Napsali o nás

Hodina před svatbou v Mozaice

16.11.2015
Rozhovor s Petrem Štěpánkem a Ondřejem Zajícem

Číst dále…

Komentáře diváků

Krásně vygradované drama o lidské zkaženosti a morálce podpořené vynikajícími hereckými výkony. Rád jsem se seznámil s novým, pro mě neznámým autorem a textem a rozhodně nejsem zklamán. 
23. 5. 2017

Příběhově geniální, herecky perfektní, děkuji!
31. 10. 2016

Hodina před svatbou je hra ze současnosti. Drsná. Krutá. Nevím nakolik typická či reálná. Vím toliko že strhující. Děj se valí kupředu jako sněhová koule a nabaluje na sebe další a další vynikající herecké výkony. Že L. Jurek je rovnocenným partnerem barda P. Štěpánka nepřekvapí. J. Hána v roli Alexe však doslova bortí zažité představy že je "pouze" vynikajícím komediálním hercem. Zvládá bravurně i protipól.
Vyzdvihovat jednotlivce by však nebylo spravedlivé. Hra tvoří kompaktní celek. A nutí k zamyšlení. Které hodnoty jsou ty pravé, hluboké a které jen povrchní. Tohle představení rozhodně stojí za návštěvu. Díky MDP za skvělý zážitek.
21. 12. 2016

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí