Kancl Divadlo Rokoko

Ricky Gervais, Steve Merchant Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

 
David Brent, šéf Vasil Fridrich
Gareth, teamleader Jiří Hána
Tim, referent Zbigniew Kalina
Dawn, recepční Henrieta Hornáčková  / Petra Tenorová
Jannie, účetní ZTP Veronika Janků
Keith, účetní Stanislav Lehký  / Zdeněk Dolanský
Ricky, nový účetní Robert Hájek
Lee, skladník Radim Kalvoda
Jennifer, ředitelka Lenka Zbranková
Rowan, školitel Jaroslav Vlach


 
Režie Petr Svojtka
Dramaturg Jiří Janků
Scéna Ondřej Nekvasil
Kostýmy Zuzana Ježková
Hudba Vladimír Nejedlý

První divadelní uvedení kultovního seriálu BBC, který je originálním a vtipným pohledem do zákulisí jedné zdánlivě obyčejné kanceláře.

Moderní svět je krutý. Doby, kdy měl každý úředník zajištěno nadosmrti své teplé místečko, jsou nenávratně ty tam. Dnes se nad každičkou kanceláří permanentně vznáší hrozba propouštění. Kdokoliv může být ze dne na den shledán nadbytečným. Takové jsou základní situační okolnosti i v Kanclu Rickyho Gervaise. Své místo si tu hlídá bodrý a za každou cenu vtipný šéf a také řada podřízených, kteří si uvědomují jeho neschopnost, ale musejí být loajálně servilní. To vše dohromady vytváří celou řadu humorných situací, které jsou dokonale odpozorované ze života a jdou až na samu dřeň tématu i mezilidských vztahů. Předloha není v pravém slova smyslu sitcomem (i když v Montreux získal seriál cenu právě v této kategorii). Je to jakýsi polodokumentární otisk reality, který vtipně a s nadsázkou zkoumá každodenní život a také míru únosné trapnosti. Jde o humor, který mnohdy zamrazí. Je postaven na velmi věrohodném pohledu na věc.
Kultovní seriál BBC zaujal, byl prodán do osmdesáti zemí světa a stal se tak vůbec nejprodávanějším britským pořadem všech dob. Získal mnoho ocenění, dočkal se i nové verze v americkém provedení a je svého druhu fenoménem, který má po celém světě řadu nadšených ctitelů i fanklubů. V Divadle Rokoko jde o celosvětově první uvedení tohoto díla na jevišti.


V představení se v souladu s autorským uměleckým záměrem kouří (cigareta na jevišti je dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví rekvizitou). 

Délka představení: 2 h 20 | Premiéra: 10.11.2012

Kdy se hraje

Čtvrtek 22.11. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png] VYPRODÁNO
Pátek 07.12. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Pátek 28.12. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Úterý 15.01. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]
Středa 30.01. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]

Komentáře diváků

Skvělé jdu na představení již po třetí. Vasil Fridrich je superstar 
30. ledna 2016

Představení bylo lepší než anglická verze seriálu. Mělo spád a výkony herců mě mile překvapily.
5. březen 2015
 
Je to skvělá komedie, navíc open space je můj denní chleba, takže je pro mě velmi zajímavý pocit přijít po dni v práci do divadla a dívat se zrovna na tenhle titul. A kromě toho pánové Fridrich, Kalina a Hána jsou v něm jednoduše neodolatelní.
15. únor 2015
 
Super zpracování dokonalého námětu. Tvůrci české verze seriálu, který běžel na ČT, by se měli přijít podívat. Představení je mnohem lepší!
10. října 2014
 

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí