Petr
Konáš

Herec
Petr Konáš
Petr Konáš
V Městských divadlech pražských od sezony 2018/19.

Po střední škole pro geodety vystudoval Vyšší odbornou školu hereckou v Praze - Michli.  Konkurz na roli Romea v Shakespearově Romeovi a Julii v Západočeském divadle v Chebu mu přinesl poté i angažmá. Působil tam pět let a zahrál si například Milouše ze Saturnina Zdeňka Jirotky, Dona Josého v Carmen aj. Když ho oslovil režisér Juraj Deák, přesunul se na dalších šest sezón do angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Mezi jeho tamější role patřil například Kazimír v Kazimírovi a Karolíně Ödöna von Horvátha, kníže Václav v Tylových Krvavých křtinách, baron Tuzenbach z Čechovových Tří sester nebo role Chameleona, Atleta a Číšníka v pohádce Bob a Bobek. Do širokého diváckého povědomí se dostal díky rolím v různých televizních seriálech, například Ordinace v růžové zahradě 2, Cesty domů a Modrý kód
 

Aktuální role

Jsou čtyři ráno – nebo víc? V hledišti divadla Rokoko se setkává šestice postav, jejichž příběhy ožívají v písních Hany Hegerové. 
ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
Rokoko

Honzlová

Zdena Salivarová
Divadelní adaptace jednoho z nejlepších děl moderní české prózy od Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící neprávem ve stínu svého muže Josefa Škvoreckého.
Rokoko

Kancl

Ricky Gervais, Steve Merchant

První divadelní uvedení kultovního seriálu BBC, který je originálním a vtipným pohledem do zákulisí jedné zdánlivě  obyčejné kanceláře.

Rokoko
Co se stane, když si podnikavý miliardář vezme seniory jako rukojmí svého politického projektu? Ptáte se, jestli je tahle země taky pro starý? Odpoví vám Kanibalky 2, nejčernější satira naší současné reality.
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
Rokoko

Neviditelný

Jaroslav Havlíček
Divadelní adaptace románu o touze po moci, rodinné anamnéze a neviditelném strýci.
Rokoko

Přes čáru

PHILIPP LÖHLE
Komedie o překračování hranic. V ospalé bavorské vsi u hranic s Českou republikou otevřeli policejní stanici. Co všechno způsobí ambice nadstrážmistra Kaufmana chránit místní obyvatele, zvyklé důvěřovat si a pomáhat?

Větší už tam neměli, ty už snědli v neděli.

Z BÁSNÍ SESTAVIL JIŘÍ ADÁMEK

100 NEJKRÁSNĚJŠÍCH ČESKÝCH BÁSNÍ