Městská divadla pražská pro diváky se sluchovým omezením

Abychom návštěvu divadel co nejvíce ulehčili divákům se sluchovým hendikepem, nainstalovali jsme v divadlech ABC a Komedie indukční smyčky a vybraná představení hrajeme s českými titulky pro neslyšící.

INDUKČNÍ SMYČKA

Indukční smyčka je zařízení, které osobám se zbytky sluchu umožňuje plnohodnotný poslech v nejrůznějších situacích, ve kterých samotné sluchadlo nestačí. Potřebujete k tomu vlastní sluchátka, nebo určitý typ naslouchadla a zesilovač signálu smyčky, to si zapůjčíte přímo v divadle. Zesilovače jsou k dispozici u divadelního personálu, zapůjčení je zdarma, pouze zanecháte kontaktní údaje a váš kulturní večer může začít. Zesilovač může fungovat buď s vaším naslouchátkem, nebo se sluchátky, které vám zapůjčí náš personál.

Samotné ovládání na místě je velmi intuitivní, není potřeba nic zapínat, pouze ovládáte hlasitost. Při jakýchkoli komplikacích kontaktujte uvaděče, ochotně vám poradí.

Pokud si chcete být jistí, že pro vás zesilovač budeme mít připravený, doporučujeme jej předem objednat přes e-maily inspektorkaabc@m-d-p.cz v případě divadla ABC a martina.cacka@m-d-p.cz v případě divadla Komedie. Rádi vám odpovíme na otázky, zarezervujeme přístroj na konkrétní představení, nebo nám můžete dát zpětnou vazbu.

TITULKY

K vybraným titulům nabízíme také české titulky pro neslyšící:

Romeo a JulieHamletSmrt obchodního cestujícího

Pro více informací o titulkovaných představeních se obraťte na koordinátorku aktivit Bez bariér Patrícii Jelínkovou na e-mail patricie.jelinkova@m-d-p.cz či telefonicky na číslo +420 725 763 177.

Projekt vznikl za přispění Nadace ČEZ.