Pro školy

Myslíme na vás už při sestavování programu divadla. Konkrétně v divadle ABC nezapomínáme na světovou klasiku, které se během hodin literatury určitě věnujete, na repertoáru máme i literární adaptace. Přijďte si pro společný zážitek, který posune vaši školní diskusi dalším směrem. Vaši studenti si tak vyzkouší:

  • proniknout do divadelního světa a být na chvíli jeho součástí
  • zkoušet nové věci
  • tvořit a hrát (si)
  • aktivně se zapojit a vyjádřit
  • myslet v souvislostech
Pro bližší informace o vzdělávacích programech pro školy kontaktujte divadelní pedagožku Lucii Mecovou: lucie.mecova@m-d-p.cz, 222 996 139

Kontakt pro rezervaci představení: vilem.havranek@m-d-p.cz nebo na telefonu 222 996 114.

Kromě zhlédnutí divadelního představení nabízíme i pohled na divadlo z druhé strany. Vybírat můžete z aktivit různého typu, od seznámení s divadelním procesem, prostorem, divadelní hrou až po vlastní herecké zkušenosti. Tyto aktivity je možné kombinovat i s večerním představením. Vybírat můžete z následujících balíčků:

Zkouška + představení

O čem je vlastně herectví? Jak vypadají herecké zkoušky?
 V tomto formátu máte jedinečnou šanci zažít na okamžik průběh zkoušení v bezpečném prostoru hlediště. A rovnou navázat vaší vlastní hereckou aktivitou na Malé scéně divadla ABC. Pod vedením lektora si projdete několika základními hereckými cvičeními a společně si definujete základní stavební prvky herectví a divadla.
Termín návštěvy divadla pro zkoušku a na ni navazující herecký workshop je potřeba objednat v jiný den než je dopolední představení. Je možné tento balíček kombinovat i s večerním představením. Jde tak o dvě návštěvy divadla.

Lektorský úvod + představení

Neznáte autora? Toužíte znát okolnosti vzniku této divadelní hry? Zajímá vás další autorova tvorba? Chcete slyšet, jaký je inscenační klíč a máte rádi historky z průběhu zkoušení?
Pojďte se s námi naladit. V rámci lektorských úvodů před představením vás připravíme na to, co vás čeká. Poslechnete si zajímavosti o autorovi, ukážeme vám hru v kontextu historických událostí a pomůžeme rozkrýt zásadní témata, která zasahují i naše každodenní životy.
Lektorský úvod probíhá hodinu před představením. Je možné si ho objednat před dopoledním i večerním představením.

Představení + workshop

Kam nás zavedou jednotlivé postavy, jaké jsou jejich motivace a jejich příběhy? Proč se chovají zrovna takhle? Společně vstoupíme do některých situací z představení a budeme hledat, jestli by to šlo i jinak.
Skrze divácký zážitek během představení, nebo vlastní hereckou aktivitu v našich workshopech se žáci učí nejen o divadle a o světě, ale i o sobě. Jsme tady pro vás, abychom vám pomohli objevit potenciál jednotlivých představení, ale i ten váš! Vedli s vámi dialog o divadelním zážitku a ukázali vám možnosti divadla v celé jeho kráse.
Workshop trvá hodinu a půl, probíhá na Malé scéně divadla ABC ve vámi objednaném dopoledním termínu, před workshopem je potřeba navštívit dopolední nebo odpolední představení.

Představení + diskuse s umělci

Kam nás zavedou jednotlivé postavy? O čem to bylo? Proč to hlavní postava udělala? Jak často se zkouší? Co bylo na této roli nejtěžší? Štve herce něco na jejich postavách?
Chcete vaší třídě připravit překvapení a nevšední zážitek? Dejte jim šanci získat odpovědi na jejich otázky. Bezprostředně po představení máte jedinečnou šanci strávit nějaký čas s protagonisty našeho divadla. Můžete položit otázky, které vás pálí, ať už směřují k herecké profesi obecně nebo souvisí se zážitky z právě zhlédnutého představení. Je zde prostor pro diskusi ohledně vyznění inscenace i sdílení různých diváckých úhlů pohledu.
Diskuse probíhají po představení v prostorách hlediště. Jejich termíny jsou aktualizované v programu.

PŘEHLED PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLY

Komedie
30.09.2019
10.00

Amazonky

Lenka Vagnerová

Amazonky. Národ mytických žen, válečnic, jejichž zuřivá síla a nemilosrdnost daly vzniknout bizarním příběhům.

Pro školy

Rokoko
18.10.2019
10.00

Želary

Květa Legátová

Nepatetický patos, nehrdinští hrdinové a především neopakovatelná poetika, kterou jako zázrak z čistého nebe vnesla do české literatury zcela jedinečná spisovatelka Květa Legátová, to je východisko k jevištní podobě dvou mimořádných českých knih uváděných pod společným názvem Želary.

Pro školy

ABC
21.10.2019
10.00

Lakomá Barka

Jan Werich, Gustav Skála

Rozverná pohádka pro děti každého věku o nejlakomějších ze všech lakomých obyvatel vesnice Dejvice.

Pro školy

Rokoko
22.10.2019
10.00

Neviditelný

Jaroslav Havlíček

Divadelní adaptace románu o touze po moci, rodinné anamnéze a neviditelném strýci.

Pro školy

ABC
24.10.2019
10.00

Romeo a Julie

William Shakespeare

Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v divadle ABC, tentokrát v režii Michala Dočekala.

Pro školy