Ivana
Uhlířová

Herečka
Ivana Uhlířová
V Městských divadlech pražských od sezony 2020/2021.

Divadelní, filmová a rozhlasová herečka a divadelní režisérka. Působila mj. ve Studiu Hrdinů, v Divadle na Vinohradech, v MeetFactory, Činoherním klubu, Divadle Petra Bezruče nebo Divadle Husa na provázku. V divadle Komedie ztvárnila mezi lety 2005–2012 řadu zásadních rolí. Je nositelkou Ceny Alfréda Radoka za Talent roku 2006 a Ceny poroty za ženský herecký výkon v Angers (Francie) v krátkometrážním filmu Druhé dějství (2008) režiséra Olma Omerzu. V zahraničí hostovala v Münchner Kammerspiele, Schauspielhaus Zürich, Theater Bremen a vedla herecký workshop scénické tvorby na Universität Mozarteum v Salcburku. V Městských divadlech pražských hraje Gertrudu v inscenaci Hamlet režiséra Michala Dočekala, účinkuje také v adaptaci Chaplinova filmu Diktátor v režii Martina Čičváka nebo inscenaci Marat + Sade Vladimíra Morávka.

Aktuální role

ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
Rokoko

Prasklej svět

Roland Schimmelpfennig
Sto sedmdesát fragmentů ztroskotaného rozhovoru. Hořce aktuální tragikomedie od jednoho z nejhranějších současných německých dramatiků.

Máte sousedy? A mají, co vy nemáte?

OLEKSIJ DORYČEVSKYJ

JAK UMĚT KRÁST