Martina
Jindrová

Herečka
Martina Jindrová
V Městských divadlech pražských od sezony 2022/2023.

Vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU pod pedagogickým vedením Evy Salzmannové, Ondřeje Vetchého a Michala Dočekala. V divadle DISK absolvovala rolemi Velké sestry v Přeletu nad kukaččím hnízdem a v autorské hře Kryštofa Pavelky Digitální podzemí. Je členkou souborů Distheatranz a Ductus Deferens, objevila se i v imerzivních projektech divadla Pomezí. Spolupracuje s nezávislými divadly Kolonie nebo Depresivní děti touží po penězích. Natočila webový seriál TBH pro Českou Televizi, kde ztvárnila jednu z hlavních postav. Seriál získal ocenění na festivalu Serial Killer za nejlepší webový seriál. Objevila se v seriálu Božena a jednu ze stálých rolí hraje i v seriálu Odznak Vysočina. V Městských divadlech pražských účinkuje v inscenacích Hamlet a Smrt obchodního cestujícího režiséra Michala Dočekala a Honzlová v režii Jakuba Nvoty.

Aktuální role

ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Rokoko

Honzlová

Zdena Salivarová
Divadelní adaptace jednoho z nejlepších děl moderní české prózy od Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící neprávem ve stínu svého muže Josefa Škvoreckého. V titulní roli Beáta Kaňoková.
Komedie

Já, Johan*a

CHARLIE JOSEPHINE
Johanka z Arku nebo též Panna Orleánská je symbolem nezlomnosti a víry v boha i samu sebe už od 15. století. Johan*a bojuje za svobodu, jinakost a právo být sám*a sebou. Je hlasem LGBTQI+ lidí. Je hlasem dneška.
Rokoko

Prasklej svět

Roland Schimmelpfennig
Sto sedmdesát fragmentů ztroskotaného rozhovoru. Hořce aktuální tragikomedie od jednoho z nejhranějších současných německých dramatiků.
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.

Když nemůžu pomoct to zastavit, tak ať to jede co nejrychleji.

DAVID JAŘAB

ČURDA, HRDINA JEDNÉ PROHRY