Orest
Pastuch

Herec
Orest Pastuch

V Městských divadlech pražských od sezony 2022/2023.

Herec, režisér, spisovatel a dramatik. Pochází z Haličské oblasti na Ukrajině. Vystudoval Institut umění Karpatské národní university. Jako herec a režisér působil v Kolomyjském divadle, Chmelnyckém hudebním a dramatickém divadle, Ivano-Frankivském hudebním a dramatickém divadle a od roku 2018 je hercem Kyjevského akademického divadla Zlatá brána. Na svém kontě má na třicet dramatických rolí, hrál krále Filipa i Picassa a za ztvárnění Chlestakova z Gogolovy hry Revizor byl oceněn kritikou i cenami na festivalech. Publikoval desítky povídek, básní, esejů a dramatických textů. Působil jako herecký pedagog. Objevil se ve filmech EKC o bojovnících podzemní ukrajinské organizace a historickém snímku Král Danylo.

Aktuální role

Rokoko

Kniha nocí

podle Sylvie Germain
Magicko-realistická výprava do Černozemě, kde povstává rod Pénielů. Mystická cesta po vodě i po zemi nazpátek dějinami, krajinou mlhavých hranic, mýtů a kouzel na motivy mnoha cenami ověnčeného románu významné současné francouzské spisovatelky.
Komedie

Lazarus

David Bowie, Enda Walsh
Poslední dílo Davida Bowieho, komorní muzikál o samotě, naději a potřebě návratu, plný nesmrtelných hitů této mimořádné hudební osobnosti.

...nakonec nebylo zas tak špatně, že jo? Někdy špatně bylo, většinou ne.

Daniel Kehlmann

SOUSED